Jdi na obsah Jdi na menu
 


6.8. - Vyhlídky podruhé, s rodinou

   Celý výlet jsem se snažil naplánovat tak, aby si Barča mohla pojezdit sama na kole. Od té doby, co má stojánek a držák na lahev, to jezdí samo... Začali jsme zkratkou na Řepy a odtud cyklostezkou do Hostivic. To byl první úsek, kde si Barča zajela. V Hostivicích jsme si dali první zastávku na hřišti na náměstí. Zároveň jsme tradičně ochutnali dobroty z cukrárny Linda. Ti mají otevřeno snad pořád a vždy nám chutná.

   Odtud jsme si vystoupali železničním podjezdem k dálnici a cestou na letiště. Další úsek, kde bezproblémově jezdí děti. Pokochali jsme se leteckým provozem a pokračovali ještě neposečenou řepkou. Krátký problematický úsek kolem plotu letiště a pak už jsme byli na konci dráhy 24. Dále kolem Amazonu a trasou 8100 do Kněževse. Opět tradiční zastávka, prvně na val a pozorovat Emirates a poté na oběd do Maštale. Jako obvykle nic extra, ale taky nic co by urazilo. Zkrátka běžná, rychlá strava za rozumné peníze.

   Zadní cestou kolem logistického parku jsme se vrátili na trasu 8100 a pozvolna klesali do Statenic a Černého Vola. To už jsme v protisměru jeli trasu předchozího výletu. Žlutou značku do kopce jsme vytlačili a po silnici zamířili na Stříbrník. Jeli jsme malinko jinudy a opět jsem odpojil Barču. Polňačka jí nedělala problémy a úspěšně dotlačila i kořenovou cestu na vrchol Stříbrníku. Pak jsme si sjeli o kousek dál na Řivnáč. Rodinka měla stejně úchvatný zážitek jako já před pár dny. Tento cíl se povedl.

   Čekalo nás závěrečné klesání a pak cesta podél vody. V Žalově nás ještě přibrzdilo hřiště a svačina a tak jsem musel koordinovat další snažení s ohledem na jízdu přívozem a nadcházející večer. Sjeli jsme k Vltavě a zamířili na přívoz v 17:30. Ano, opravdu až v 17:30. Po obou stranách řeky si Barča ještě dala do těla až zastavila se slovy, že už dál nejede a chce připojit... Ujela toho dost.

   S velkou slávou jsme dojeli na Palmovku a metrem domů. Návrat večer po 50km a 452m stoupání.

stribrnik-a-rivnac-podruhe---trasa.jpg

stribrnik-a-rivnac-podruhe---profil.png

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář