Jdi na obsah Jdi na menu
 


28.7. - Drahoušek u Sedlčan

   Pro změnu jsme tentokrát na začátku sjeli z kopce k Vltavě. Měli jsme tak alespoň na chvilku možnost podívat se k vodě. Hned pod kopcem jsme se dali doprava po červené značce a hlavně trase 301. Pomalu jsme stoupali přes Dražkov do Chramost. Tam jsme se odpojili a pokračovali po trase 8133. Přes Dublovice jsme dojeli až ke zřícenině větrného mlýna u Příčov. Po žluté značce jsme odbočili do Kňoviček a pak neznačenou cestou k silnici do Osečan. Tady jsme začali stoupat kolem kopce, na kterém je rozhledna. Stoupání je zpočátku pozvolné, ale pak v lese je to celkem síla. Opět si na své přišly nohy při turistice. Po zdolání stoupání odbočuje k rozhledně cesta téměř po rovině.

   Z rozhledny se nabízí krásný pohled do zvlněné krajiny kolem Sedlčan. U paty prodávají něco k snědku a venku je hezký altán k posezení. Posvačili jsme a těšili se na oběd v Sedlčanech. Vrátili jsme se zpět na silnici a od rozhledny odjeli druhým směrem. Ten je pozvolnější a do Sedlčan nás vedla trasa 8132 a pak 8136. Na okraji Sedlčan doporučuji s dětmi navštívit minizoo u prodejny chovatelských potřeb. Pak už nás čekal slíbený oběd. Předem jsem vybral restauraci Florian ve stejnojmenném hotelu. Trochu bokem a pro obsluhu přes ruku je zahrádka s trampolínou. Jedinou drobnou vadou na kráse byla zřejmě brigádnická obsluha. Po obědě jsme se posunuli jenom o kousek dál na dezert do kavárny U radnice. Tady je to opravdu paráda a chce to klid na správné vychutnání. Bohužel bez možné zahrádky a pro cyklisty chybí parkování.

   Po nacpání se už se nám moc nechtělo, ale bylo třeba dojet zpět. Po trase 111 jsme vyjeli na Solopysky a Třebnice. Potom dál do lesa až do místa, kde jsme se odpojili cestou do Vysokého Chlumce. Znalost prostředí nám slibovala dlouhý pohodlný sjezd až do Brziny. Odtoud pak závěrečné pozvolné stoupání nad penzion.

   Výsledkem byl nejdelší výlet s délkou 48km a 847 nastoupanými metry.

drahousek---trasa.jpg

drahousek---profil.png

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář