Jdi na obsah Jdi na menu
 


26.7. - Rozhledny Kuniček a Langova

   Začali jsme stejně jako při prvním výletu. Krátké stoupání na horizont a pak odbočka, resp. hlavní směr na Krásnou Horu nad Vltavou. Cesta je to pěkná, houpe se nahoru dolů, spíš nahoru. My jsme se zde potýkali také s celkem slušným protivětrem a já začal spřádat plány na to, jak to navléknout, aby nám aspoň cestou zpátky foukalo do zad. V Krásné Hoře jsme se nechtěli moc zdržovat a tak jsme si dali jenom zmrzlinu. Vědět, že je to poslední místo s hospodou, možná jsme hned pooobědvali...sad.

   Napojili jsme se na trasu 8141 směrem Krašovice a dále na Kuní. Pěkný asfalt na malé cestě je vykoupen prudkým stoupáním. Nezbylo nám tedy, než si trochu pomoci chůzí. Má to něco do sebe, je klid a možnost se více kochat...smiley. Vystoupali jsme do Kuní a přes Kuníček začali objíždět kopec Hodětín, pod kterým se vypíná rozhledna Kuníček. Museli jsme chvíli vyčkat "milé" obsluhy, neboť probíhala polední pauza. Výhled je krásný, stavba robustní, určitě doporučujeme. Zážitek nám ovšem dramaticky zničil nerudný dědek, kterého práce u rozhledny evidentně baví a rád pracuje s lidmi! No, nenechte se tím otrávit. Zblafli jsme svačinu z vlastních zásob, neboť naše znechucení nám nedovolilo si u něj cokoliv koupit, přestože sušenky i pití má.

   K druhému cíli jsem se snažil najít cestu, která by se pokud možno houpala po vrstevnici. Tím jsme defacto odsoudili další možný oběd v Petrovicích, protože by to znamenalo sjet dolů a zase se šplhat nahoru. Holt sušenky a pak pořádná večeře. Zvolil jsem tedy cestu delší, ale bez větších sjezdů a výjezdů. Pořád jsme pokračovali proti větru. Přes Vladyčín a Řenkov nás cesta zavedla do Předbořic. Cesta k rozhledně říká do kopce a pak z kopce. Takže jsem radši zvolil cestu k hlavní silnici a pak na Lašovice. Tady pozor! Silnice je vzhledem k lomu v Lašovicích dost vytížená kamiony. Naštěstí je po ní třeba zdolat jen malý kousek. V Lašovicích je opět nulová nabídka, takže jsme alespoň v místním krámě hned na kraji obce koupili další sadu cukrovinek. Posilněni jsme začali stoupat k Langově rozhledně.

   Rozhledna je super a na rozdíl od jiných návštěvníků jsme si popovídali i s příjemným majitelem přilehlé chaty. No a zjistili, kde všude zavřeli hospodu, komu se nevyplatí odvádět DPH, koho okrádá personál, kdo volil čápa, atd... Výsledkem bylo, že nás obsloužil alespoň pitím. Pravda překvapením byla vysokohorská přirážka, ale žízeň jsme měli. Děti si pohrály na písku, pohoupaly se a my nabrali síly na cestu zpět - k jídlu!

   Z rozhledny jsme se kousek vrátili a pak nastoupali na červenou hřebenovku, která nás vedla až k Vrbickému křížku. Tady pozor na zrádnost cesty. Pokračovat po červené znamená klesat a pak... Takže kousek po zelené, ale ne moc! To je taky dolů. Je nutné odbočit na louku a po ní sjet asi 300m na zemědělskou spojku do Krásné Hory. Odtud nás už čekala v obráceném gardu ranní cesta. Vítr pomohl a tak závěr byl naprosto na pohodu. A to byl po tom půstu hlad...!

   Celkově jsme urazili 38km s převýšením 770m. No, co nás asi čeká příště...?smiley

kunicek---trasa.jpg

kunicek---profil.png

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář