Jdi na obsah Jdi na menu
 


21.10. - Zavíráme v Davli

   Vyrazili jsme se z Bráníka od hřiště podél vody dolů na jih. Výstup nahoru jsme si dali v Komořanech a vyloupli se u letiště na Točné. Namísto silnicí jsme dálnici překonali nad tunelem po zelené značce. Je tam pěkná cestička, jenom na podzim trochu klouže. Pak jsme pokračovali do Dolních Břežan, kde jsme si odpočinuli v hospodě u hřiště při sledování fotbalového mače. Bohužel měli odpolední uzavřenou společnost i tak jsme v rámci příprav dostali alespoň pivo, kafe, utopence i párek. Jinak nabídka vypadala celkem lákavě.

   Z Břežan jsme jeli po trase 19A. Trochu jsme nechápali, proč tak kličkujeme, ale zřejmě byl problém s výkupem pozemků...smiley Pod Libení jsme se napojili na žlutou značku a užívali si naprostý klid přírody. Vřele doporučujeme jet touto cestou namísto silnice! Podél potoka jsme sjeli do Podhořan a pokračovali přes brody. Původní plán byl jet dále po žluté, ale brody jsou brody... No a tak jsme sjeli do Davle.

   Namísto putiky naproti lávce jsme se odhodlali do Hotelu V Pivovaře. V klidu, dobře a za rozumné peníze jsme se najedli. Což byl následně trochu hendikep, protože jsme prudce tlačili do kopce po zelené značce do Sloupu. Zelená nás dovedla až do Bojova, kde jsme se začali vracet do Prahy. Kousek po silnici a pak Mníšeckou cyklotrasou jsme dorazili přes Klínec a Trnovou do Jíloviště.

   Dali jsme si poslední zásadní stoupák na Cukrák a pak se pustili dolů. Naopak zásadní klesák nás čekal ve Zbraslavi. Ten jsme si po silnici užili až na náměstí. Přes most jsme pak přejeli na pravou stranu Vltavy a vrátili se do Bráníka.

   S Milanem jsme si pak dali ještě Prokopák. Takže oficiálně nějakých 60km s převýšením 700m. Neoficiálně to dalo s cestou na start a pak zase zpět pěkných 80km a hlavně splnění sezónního cíle!

louceni-se-sezonou-do-davle---trasa.jpg

louceni-se-sezonou-do-davle---profil.png

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář