Jdi na obsah Jdi na menu
 


20.5. - CykloCup Polná

   Start i cíl celé akce byl na Husově náměstí v Polné. Fintou namísto průjezdních kontrol bylo plnění poznávacích úkolů v dílčích místech trasy. Ale kdo by chtěl podvádět, když to není závod v pravém slova smyslu a jde o radost z pohybu? Pro nás měly úkoly alespoň cenu ozvláštnění cesty pro děti.

   Námi zvolená 30km trasa nás po ujištění, že na nás počkají nejpozději do 15:00, zavedla hned k první zajímavosti a tou je židovský hřbitov. Dále jsme po cestě, kterou mapy neznají, pokračovali po levém břehu Šlapanky k Borskému mlýnu a dále do Věžnic. Nad obcí směrem k Šachotínu se nacházejí nové dominanty, 2 věže větrných elektráren. Od nich jsme pokračovali dále po zelené značce do Dolní Jablonné. Na výjezdu z lesa jsou nové asfaltové spojky mezi Brzkovem, Jablonnou a Šachotínem. Krásná příležitost, kterou využila Barča pro svoji první samostatnou jízdu!

   Z Jablonné jsme se svezli k nádrži a pak začalo stoupání ke Dvorku a Šachotínu. V těchto končinách jsem se nacházel poprvé v životě a byl jsem překvapen, jak pohodlně se zde nahoře dá jezdit. Stezkou 4335 jsme se přes Šlapanov dostali k další zajímavosti, mostu U Lutriána. Odtud stále po 4335 do Kamenné. Na hranici katastru mezi Věžnicemi a Kamennou se mění povrch stezky a Barča využila další příležitost na samostatnou jízdu. Tentokrát to bylo slabší, protože se profil vlnil a stoupání přeci jenom nemá zažitá...smiley, ale radost byla obrovská.

   Z Kamenné nás čekalo poslední významné stoupání k Novým Dvorům. Nahoře s větrem v zádech to již jelo samo... V Nových Dvorech jsme si dali pauzu vyplněnou mazlením s domácím zvířectvem a klasickou borůvkovou buchtou! Chyběl poslední úsek a zajímavost v Polné, dům, kde pobývala Božena Němcová.

   V prostoru cíle jsme odevzdali vyplněnou kartičku a po ujištění, že se o nás již trochu báli, jsme se s úsměvem a spokojeností rozloučili. Za rok možná zase, proč ne! Celkových 32km s převýšením 450m.

cyklocup-polna---trasa.jpg

cyklocup-polna---profil.png

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář