Jdi na obsah Jdi na menu
 


2.8. - Vyhlídky nad Vltavou

   Po práci jsme se sešli před prací a od budouvy zadem vyrazili k Vltavě. Zadem znamená přes most Barikádníků. Podél vody po A2 jsme mířili v klidu až do Klecánek k přívozu. Pak rychlé pivčo a párek, abychom nepropásli přívoz. Pořád stejná písnička, pořád stejný strejda...smiley "Kolečkáři dejte mi dvacku..." Až ten se uchlastá, to bude změna... Po druhém břehu jsme dojeli k zastávce Roztoky-Žalov. Trochu jsem se nechal zmást, ale naštěstí jeno kousek. Vrátili jsme se a stoupali nahoru v podstatě po žluté. Po krátkém zmírnění kopce nás čekal závěrečný hrb a pak už rovina na první vyhlídku Řivnáč.

   Vrátili jsme se zpět na cestu a polní cestou dojeli k další odbočce. Kousek se pohodlně stoupá, pak je to nepohodlná cesta, až je třeba kolo ponechat na vrcholu a k vyhlídce kousek pěšky sklesat. Odměnou je další výhled - Stříbrník.

   Po návratu na cestu jsme přemýšleli, kde navštívíme hospodu. Druhou snahou bylo nehoupat s výškou, kterou jsme nabrali. Volba padla na spojku po žluté a pak na silnici do Černého Vola. Žlutá značka nás vedla přes Statenice a pak kopcem do Přední Kopaniny. Na pivo a kofolu jsme zastavili v restauraci U housliček. Moc pěkné klidné posezení na zahrádce s milou obsluhou. To vypadá jako dobrý tip. Nemůžeme sloužit referencí na kuchyň, ale někdy vyzkoušíme...

   Zbytek cesty byl ve znamení krátkého popojetí k bodu návratu. Kluci sjeli Šárkou a já přes Řepy domů. Já jsem si dal 39km a 613m nahoru. Kluci to měli o 10km delší.

rivnac-a-stribrnik---trasa.jpg

rivnac-a-stribrnik---profil.png

 

Náhledy fotografií ze složky 2017/08 - Vyhlídky Vltavy

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář