Jdi na obsah Jdi na menu
 


2.7. - Na zmrzlinu do Tuchlovic

   Stejně jako minule jsme opustili Prahu přes Třebonice. Přes Chrášťany a pak zadem za Rudnou jsme přejeli dálnici D5. Momentálně je do Chýně rozkopaný most, ale lávka pro pěší funguje. Po dlouhých letech jsme si jednou konečně sjeli kopec ke Chrustenicím. To je paráda... Fofr v lese, zatáčky, stojí to za to! Odměnou nám bylo prudké stoupání lesem směrem k Chyňavě. Nikde nikdo a ani se moc nedivím. Místy tlačenka a pořád do kopce. Až po napojení na zelenou značku je cesta zase super. Po chvilce jsme změnili na žlutou a ta nás dovedla až do Chýňavy.

   Jednou jsme tudy již projížděli a nebylo kde jíst. To se změnilo a v restauraci v Dělnickém domě jsme pojedli. Výběr ze tří jídel, milá obsluha, zahrádka... Řízek se super mačkanými bramborami a jelení žebírko chutnaly moc! Nájemce se změnil prý letos na jaře a zdá se, že chce hospodu fakt provozovat. Mají naše doporučení. Webovky nefungují, takže bez odkazu.

   Po obědě jsme trasou T4 pokračovali lesním průsekem na Bratronice a dál na Lhotu a Žilinu. Odtud nás pak trasa 8246 zavedla k nové stezce u Tuchlovic. Tam se toho změnilo hodně. Bývalá vlečka je cyklostezkou až někam k Srbům. My jsme ale chtěli tu zmrzlinu, takže jsme sjeli na náměstí/náves. Tam je cukrárna, ale ta nebyla primárním cílem. Na doporučení jsme jeli do mnohem menší Ňam ňam. Ústředí je v Kladně, ale na stránkách je adresa i do Tuchlovic. Dali jsme si zmrzku, kafe a nějaké koláčky. Malé, útulné, příjemné. Nakonec jsme sjeli zpátky dolů, protože Mates chtěl ještě jednu vanilkovou. Skončili jsme tedy i v Panence. Tam nás trochu zarazila obsluha, ale žije to tam. Evidentně těží z dobré polohy. Chtěl jsem si vybrat něco u pultu. Paní mě "vykázala" ke stolu, že přijde obsluha a objedná mě. No a když přišla, tak jsem se zase musel zvednout a jít k tomu pultu. Trochu divočina, nehledě na dlouhou čekací dobu. Chlebíček super, zmrzka dobrá, kafe hnus!

   To už jsme se chystali na zpáteční cestu a v týmu začala vládnout "zkracovací" nálada. Vlaku jsme odolali a zvolili nejsnadnější cestu domů. Podél potoka jsme zamířili do Srbů a dál podle trati ke Kladnu. Stoupání kolem Kožové hory a pak sjezd do Unhoště. Zbytek pohoda směrem Sobín a Stodůlky.

   Ranní plán mluvil o 70km, dal jsem si rezervu +10km. Nakonec to bylo přesně 70km a 800m nahoru dolů. Výlet super, ale nevím, kdy se mnou zase někdo pojede...smiley

zmrzlina-v-tuchlovicich---trasa.jpg

zmrzlina-v-tuchlovicich---profil.png

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář