Jdi na obsah Jdi na menu
 


19.6. - Relax k Berounce

   Začátek byl jasný, nechci ztratit výšku a jet Prokopským údolím. Nejkrásnější cesta z Prahy vede přes Chaby a Třebonice. Vystoupal jsem nad dálnici a svezl se do Jinočan. Do Nučic se mi nechtělo, takže k Dobříči a dál na Tachlovice. Odtud je krásná lesní silnice kolem nákladní trati do Kuchaře.

   Tady mě namísto přímé cesty k Mořině zlákala zajížďka přes Vysoký Újezd. Tam jsem si hodně zkazil náladu. Malá vesnička obestavěná hnusným satelitem. "Co jsme nezasíťovali doteď, zasíťujeme do pěti let!" Radši ani nechci vědět, komu kdo kolik namazal, ale je to hnus. Takhle přicházíme o zeleň!

   Přes Kozolupy (jaký to příjemný kontrast s Vysokým Újezdem) jsem dojel pod Trněný Újezd a rozhodl se, že se mi nechce šlapat, ale chci se vézt. A tak jsem si to Karlickým údolím namířil do Dobřichovic. Krásný pomalý sjezd, kde kromě asi 50m úseku není potřeba šlápnout a je možné zklouznout až do Dobřichovic.

   Zbýval dlouhý a pohodlný úsek do Prahy. Po levém břehu až na Smíchov. Kopec jsem zdolal lenošivě metrem a zakončil rychlým pivkem V Zahrádkách. Celkem 52km s 512m převýšení.

relax-k-berounce---trasa.jpg

relax-k-berounce---profil.png