Jdi na obsah Jdi na menu
 


14.4. - Knoflíkárna

   Od chalupy jsme se vydali východně k Barborce. I to je bývalá hájovna, ovšem na úplné samotě. Odtud jsme se stočili na jih do Častrova, vesnice Vysočiny pro rok 2001. Vesnice je malebná, cestu od Barborky trochu kazí novodobý satelit. Následně po silnici do Ctiboře a krátce jsme se zastavili na vyhlídce pod vrchem Strážný kopec. Odtud je pěkný výhled dolů k Počátkám. Naším cílem byla věž s vyhlídkou. Bohužel se nám nepodařilo se dostat do Muzea, kde by nám někdo půjčil klíče. Tak jsme si prošli náměstí a poobědvali. Náměstí má 2 rozdílné tváře. Jeho západní strana je celkem dobře opravená, východní je naopak v dost zanedbaném stavu.

   Jídlo bylo kapitolou samou pro sebe. Jedinou možností je zde hospoda U Karásků. Zvenčí to vypadalo celkem dobře a dokonce jsme měli doporučení, že to prý je dobré. Ovšem realita je úplně jiná. Sem rozhodně NE! Jeďte jinam. Sterilní jídlo bez chuti, mizerná obsluha. Večerní diskuze na penzionu s majitelem nám dala vysvětlení. Doporučení jsou z minula a tehdejší provozovatel se přemístil. Takže místní vědí, že NE. Prostě možná tak na pivo.

   Další pokračování nás vedlo po červené značce do Žirovnice. V minulosti jsme byli zámku a tak jsme se tam jenom zašli podívat. Děti by to ještě nebralo. Nejzajímavější zastávkou se tak stala místní pouť. Tam nám dorazil naproti Milan a společně jsme hledali cestu zpět. Volba padla na zelenou značku, abychom se vyhnuli silnici s vyšším provozem. Z údolí od Pechů jsme vystoupali do Jakubína a přes potok do Metánova. Po sjezdu do Častrova nás čekalo závěrečné lehčí stoupání k penzionu.

   Večer jsme bilancovali za příjemného počasí venku. Penzion je pěkně schovaný za lesíkem proti západnímu a severnímu větru. Takže po celodenním foukání jsme si to večer užili. Celkem 31km a 442m výšky. Ovšem celá rodinka!

pocatky---trasa.jpg

pocatky---profil.png

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář