Jdi na obsah Jdi na menu
 


13. - 17.4. - Drážďany

   Prodloužený velikonoční víkend jsme se ve větší skupině rozhodli strávit mimo město. Po dlouhém pátrání byla jako základna zvolena opravená hájovna a v ní penzion Fořtovna v Drážďanech. Možná trochu zavádějící lokalita, ale jedná se o moc hezkou skorosamotu na Pelhřimovsku. Nějaké to ubytování již máme za sebou, ale toto předčilo všechna naše očekávání. Hodnocení z bookingu je 9,5 a není náhodné! Za nás dáváme jasnou desítku a jednoznačné doporučení.

   Majitel a celá jeho rodina jsou hrozně milí, přátelští a domácí lidé. Cokoliv jsme potřebovali, vše bylo k dispozici. Oficiálně se zde nevaří a na každém pokoji je drobné vybavení k užití. Nicméně při obsazení větším počtem lidí zajišťují na přání snídaně a většinou se dá domluvit i na večeři. Vše je na místě tvořeno a z domácích surovin. Náš příjezd byl doprovázen nabídkou domácího hamburgru a čepováním zeleného piva. Další dny následovaly ovocné knedlíky, řízek s domácím salátem, krůta se zelím, ... prostě paráda. Večeře byly doprovázeny domácími dezerty. Absolutní spokojenost.

   Pokoje jsou velké, prostorné, v přízemí s terasou. Představa letních rán s kávou... Koupelna taktéž rozměrná a sprchový kout takový, že se v něm člověk nebojí otočit. K dispozici úschova kol, stůl na ping-pong, zajeli jsme nový gril, děti volně pobíhali na přilehlém trávníku a do lesa je to jenom skok. Nejzajímavější pro děti je asi malé hospodářství, kde jsou ovce, kozy, slepice, krávy, ... Jenom nedoporučuji poznamenat, že je to možná zítřejší večeře...

   Tato úchvatná lokalita se nám stala na 4 noci zázemím, kde jsme se opravdu cítili jako doma.

 

Příspěvky

15.4. - Křemešník

26. 4. 2017

   Jelikož se předpověď nevyplnila ani na druhý den, rozhodli jsme se pokračovat kolmo. Výzvou byl Křemešník s rozhlednou. Barča odmítla se svoji natřesenou nenavyknutou zadnicí pokračovat a tak jsme dobývali vrchol bez ní. Na vrcholu jsme se ale sešli všichni, protože část výpravy se oddělila auty.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 13. - 17.4. - Drážďany | Komentářů: 0

14.4. - Knoflíkárna

22. 4. 2017

   Přestože výhled počasí nesliboval žádnou velkou hitparádu, rozhodli jsme se vyrazit na kolo. První výlet směřoval na jih do Počátek a města knoflíků.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 13. - 17.4. - Drážďany | Komentářů: 0