Jdi na obsah Jdi na menu
 


23.7. - Chlapská jízda

   Na začátku trasy jsem chtěl ukázat, kudy vede cesta do Řep. Překonali jsme Bavorskou a pak u Baumaxu šup do hlubiny kolem betonárky. Cestou po louce, překonat přejezd v Řepích a jsme zadem na konečné tramvají. Chvilku jsem váhal, zda Šárku vzít z kopce nebo do kopce. Nakonec zvítězila jednodušší varianta a přes staré Řepy jsme jeli k nádrži Jivina. Odtud k nádraží Ruzyně a nastalo první kochání. Zrovna se sklápěly závory, takže dvojice vlaků z/do Kladna.

   Podjeli jsme Evropskou a vjeli do Šárky. Nejprve po A33 a pak již dolů kolem koupaliště po A163. Od Jenerálky jsme pak stoupali po hlavní silnici až skoro k Horoměřicím. Při lehkém sjezdu jsme spatřili prášení na poli. Neklamné znamení přítomnosti sklízecí techniky nám ukázalo směr na cyklotrasu 0077. Malá svačinka, kochání, dvojí vyprázdění zásobníku a pokračování do Horoměřic.

   Dále jsme pokračovali po červené. Cestou jsme vyhlíželi jídlo, ale nenarazili na nic zajímavého. V Tuchoměřicích nás taky nic neoslovilo a tak jsme mířili po 8100 dále k letišti. Opakovaně využívám objížďku pro náklaďáky, která vede přímo k vyhlídkové plošině u dráhy. Na Emiráty byl ještě čas, tak jsme zaskočili do známé hospody V Maštali. Mates si vyzkoušel koutek, i po hlavě z metru dolů. Po obědě jsme razili zpět na vyhlídku, přesně na čas. Dubaj, pak několik menších a zastesklo se nám po kombajnech.

   Návrat na trasu 8100 směrem do Dobrovíze. U nové silnice si to právě zkoušeli 3 kusy a k tomu 4 traktory. Prostě mazec a vypadalo to, že Mates už se neutrhne. Nakonec se nechal přesvědčit, že uvidíme ještě další a podvolil se. Dojeli jsme na práh dráhy 06 a měli štěstí, protože nám přál vítr. Několik přeletů těsně nad hlavou, pár prohlášení "bijím" (překlad: bojím) a vydali jsme se objíždět plot. Pole Matýska ukolébalo, což byla jeho smůla, ještě jsme neskončili.

   Sjeli jsme do Hostivic a spící soupravu odstavili u místní cukrárny. Mají otevřeno snad pořád a vždy se najde něco dobrého. Po obohacení chuťových pohárků nás potkalo ještě jedno mlácení řepky u Sobína. Chvilku poté se Máťa probudil a to nám zbývalo již jenom poslední stoupání na Zličín.

   Přes nákupák kolem Siemensu jsme sjeli domů a začali relaxovat po celkem pohodlných 47km s převýšením 544m.

chlapska-jizda---trasa.jpg

chlapska-jizda---profil.png

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář