Jdi na obsah Jdi na menu
 


2.4. - Vítání jara, aneb Do trnkového háje

   Pro začátek sezóny jsem zvolil odpočinkový profil, kdy jsme si hlavní kopec nadjeli metrem rovnou na start. Ze stanice Ládví jsme vyrazili do Dáblického háje. Nastoupali tady na vrchol, nejenom háje ale hlavně celé trasy. Odtud trasou A288 dále do Zdib. Cestou jsme minuli skládku v Ďáblicích. Bydlet v jejím okolí bych tedy rozhodně nechtěl, hlavně s "příznivými větry". Ve Zdibech jsem minul odbočku a tak jsme až do Klecan jeli po silnici. Tady je dost velký provoz i o víkendu, takže radši jinudy. Nastoupali jsme malinko nahoru ke Klecanským kasárnám.

   Polní cesta do Klíčan nás obdarovala dalším voňavým pozdravem. Podél celé cesty jsou totiž ukládány kaly nebo něco takového. Opět chuťovka, opět doporučuji jinudy. Z Klíčan jsme přejeli dálnici a dojeli k jedinému turistickému cíli a to zdejšímu zámku. Právě je v rekonstrukci, aby mohla být zpřístupněna zahrada. Barokní kaple je již v plné kráse.

   Přes Předboj jsme zamířili kolem Kojetic. Zvolili jsme cestu přes hájek, ovšem to byl kámen úrazu. Zamotali jsme se do trnek a cesta nikde...smiley. Nakonec jsme si museli proklestit cestu na pole a pokorně hájek obejít. Následovala cesta kolem lomu k Neratovicím. To už jsme jeli po zelené značce, která nás zavedla k Labi. Podél něj jsme jeli až do Kostelce, kde jsme se hodlali najíst. Bohužel nás výběr zklamal a všechny hospody se tady tváří, že jídlo jim nic neříká. Nakonec jsme pojedli v jídelně u Marjánky. Výběr byl dostatečný, chuť rozumná, jenom jsme nebyli připraveni na posezení ve stravovně.

   Následoval zbytek cesty podél Labe do Čelákovic na vlak. Cesta až kousek za Brandýs je realizována jako asfaltová cyklostezka. Příjemné svezení, jenom nás tady pořádně potrápil protivítr. Nakonec jsme tak vzdali myšlenku na dojetí do Prahy.

   Celkem na úvod 53 km  s převýšením 274 m, což je výsměch. Nicméně nutno podotknout, že pozadí nás bolelo řádně.

vitani-jara---do-trnkoveho-haje.jpg

vitani-jara---do-trnkoveho-haje.png

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář