Jdi na obsah Jdi na menu
 


6.7. - Křtiny a větrný mlýn

   Tentokrát jsme zvolili odjezd z kopce od hotelu, což měla být snadnější varianta. S tímto vědomím jsem podcenil brzdné schopnosti soupravy a již zhruba v polovině kopce jsem se bál, co bude až se mi roztečou špalky. Dobře to dopadlo a sjeli jsme až do Blanska bez úhony. Z Blanska jsme začali stoupat nahoru na Klepačov. Slušný krpál, který jsme opět museli částečně vytlačit. Na konci vesnice jsme se stočili do lesa po modré značce a trasou 5081 stoupali a klesali až do Habrůvky. Klesání jsme zakončili jasným příkazem pro Barču, aby brzdila. Pouhé 4 metry smykem po asfaltu stačily na to, aby probrzdila gumu až na plátno. Štěstí v neštěstí, že u tažného zařízení potřebuje jenom jedno kolo.

   Opatrně jsme sjeli do Křtin a vydali se k zámku a kostelu. Poobědvali v zámecké restauraci a prohlídli jsme si objekt, kam cílí mnoho cest poutníků. Posledním úkolem bylo ve Křtinách sehnat někoho, kdo nám půjčí ploché klíče na to, abych přehodil Barče pneumatiky z předního na zadní a obráceně. Na konci vesnice se nám to podařilo a nezbývá než znovu zpětně poděkovat za ochotu neznámým přepadeným...smiley.

   Ze Křtin jsme začali opět stoupat, nyní po silnici 373. Bylo to celkem příjemné, protože silnice se houpe a vždy po krátkém stoupání je rovinka. Odbočili jsme žlebem pana, no to je jedno... a znovu lesem nabrali výšku. Zelená značka nás navedla nad Rudice, kde jsme navštívili větrný mlýn.

   Přes centrum obce jsme po červené dojeli ke křižovatce se silnicí 379. Můj původní plán pokračovat na Sloup a vrátit se do hotelu vrchem jsem vzdal kvůli pozdní hodině, větru a vzdálenosti. Sjeli jsme tedy po silnici do Blanska a znovu otestovali špalíky na mé soupravě. Z Blanska čekalo opět kruté stoupání, které jsme tentokrát zdolali až nahoru. Nutno podtknout, že jsem šněrováním kopce najel na vzdálenosti 3 km o celý 1 km více.

   Výsledkem bylo 38 km s převýšením 828 m. Ale mohli jsme si kopec odškrtnout. Naposledy...

krtiny---trasa.jpg

krtiny---profil.png

 

Náhledy fotografií ze složky 2016/07 - Křtiny

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář