Jdi na obsah Jdi na menu
 


3.10. - Na Okoř je cesta...

   Výjezdním místem byla letos podruhé stanice metra Stodůlky. Kolem Siemensu a obchodního centra jsme se vymotali směrem k Sobínu. Namísto klasiky přes Sobín jsme zamířili kolem Řepského hřbitova novou trasou kolem Peterkova mlýna do Hostivic. Přes náměstí jsme podjeli trať a začali stoupat k letišti. Objeli jsme jej západní stranou a krátce se pokochali provozem. Vítr byl příznivý a tak se přistávalo ze západu. To skýtá možnost pozorovat letadla z nevelké vzdálenosti.

   Přes Dobrovíz jsme si další pokračování namířili víceméně podle Zákolanského potoka. V Číčovicích jsme sjeli ze silnice a trasou 0078 jsme se vyloupli na Okoři. Na parkovišti nás nalákalo otevřené občerstvení. Naplnili jsme se dršťkovkou a pivem a pokračovali dále podle vody. Trasa 0077 kopíruje červenou značku a poté jsme se odpojili krátce na zelenou, abychom nemuseli na kopec k rotundě. V Zákolanech jsme se opět načervenili a dorazili až do Kralup.

   V Kralupech nás trochu překvapilo vinobraní, které zatarasilo část cesty. Malá objížďka a napojili jsme se na pravobřežní pražskou trasu. Trasa 7 se v pod Máslovicemi stáčí na kopec, ale obvykle se pokračuje terénem podle vody. To byla i naše volba. Letos byla cesta dost prosekaná a upravená, takže si sem troufly i rodinky s dětmi. Směrem z Prahy se cyklostezka dále protahuje a z Klecánek je to již přelidněná dálnice. Dospěchali jsme až k Trojské lávce, kde jsme naši obrovskou tříčlennou akci rozpustili.

   Naprosto pohodový výlet, jehož oficální část měřila 62km a nastoupali jsme asi 593m (nevím, kde se to vzalo...). S cestou domů to dělalo naprosto přesných 80,00km. Uvidíme, zda letos ještě vyrazím(e).

okor-kralupy---trasa.jpg

okor-kralupy---profil.png

okor-kralupy.png

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář