Jdi na obsah Jdi na menu
 


26.7. - Rakovník - Beroun (one hill trip)

   Na trasu jsme se vydali vlakem z Berouna-Závodí. Jsou zde velké možnosti parkování a nově rekonstruovaná nástupiště. Nevýhodou pak samozřejmě je to, že cyklisti nastupují v Berouně a může být problém sehnat místo pro kolo. Zhruba hodinová jízda končí v Rakovníku.

   Od samého počátku cyklotrasa sleduje trať a Rakovnický potok. Zpočátku je trasa asfaltová, pak se střídá šotolina, asfalt, polní cesta, atd... V Pustovětech je u hřiště rozumná možnost občerstvení, ale nevyužili jsme ji. Důvodem byla plánovaná návštěva hospody U jezzu v Roztokách. Stálé pomalé klesání podle potoka dovede cyklistu až do Roztok. Nepříjemná je pouze část mezi Křivoklátem a Roztokami, kde se bohužel musí po silnici. Jinak je zbylých 16km naprosto pohodových a vhodných i pro děti.

   V Roztokách jsme chtěli navštívit zmíněnou hospodu. Mám předchozí zkušenost, když jsme se zde zastavili na vodě. Mohu jenom doporučit. Rychlost, dobrá cena, velmi chutné jídlo, ale bohužel taky mnoho lidí. Takže jsme se poslušně vrátili na hlavní křižovatku, kde však Hotel Roztoky můžu doporučit pouze těm, co se chtějí naplnit. Gurmánský zážitek nečekejte.

   Následovala nejhorší část výletu, náročné stoupání po silnici k Leontýnce. Je zde provoz a stoupání je dost příkré. Snad někdy dojde na cyklostezku podle vody... Od zmíněné Leontýnky je to již pohoda. Sice jsem minul odbočku na Žloukovice, ale i tak sjezd po hlavní silnici do Nižbora není nijak náročný.

   V Nižboru jsme znovu navštívili nádražní restauraci Zastávka. Příjemné posezení, dobré zákusky a hezký výhled na zámek. Po občerstvení jsme pak absolvovali zbytek cesty do Berouna. Po 43km a nastoupaných 706m jsme spokojeně nasedli do auta a dojeli domů.

rakovnik---trasa.jpg

 

rakovnik---profil.png

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář