Jdi na obsah Jdi na menu
 


23.12. - Vánoční cesta do Svatého Jana pod Skalou

   Prvním místem, kam jsem chtěl, byly Hostivice. Vydal jsem se tedy klasickým výjezdem přes Zličín. U Globusu jsem si pochvaloval, jak výborný nápad byl včerejší nákup v dopoledních hodinách. Na parkoviště se ještě asi dalo zajet, dostat se ven mohlo být peklo možná na hodinu. Prokličkoval jsem a prchal k Sobínu. Možná správné vyjádření je drtil vítr. Rychlost možná 15 km/h a bolavé nožičky. Stočil jsem se k Hostivicím a bylo to hned lepší. Na Litoveckém rybníku řádilo vlnobití a začal jsem uvažovat, že prvotní cíl nebyl zvolen úplně takticky.

   Navíc jsem sjel z trasy, původně jsem chtěl přes les do Břví a Chýně. No nic, objedu to vrchem. Začal jsem stoupat z Hostivic přímo proti větru a zlomil jsem se. Pojedu po větru. Rozhodl jsem se pro otočku na Jeneč a k letišti. Pak se uvidí...smiley. Když jsem projel Jenčí a překonal dálnici, dal jsem si svačinku a přemýšlel kudy dál. Vítr tady na otevřené pláni fičel jako na horách a vyhlídka na les nebo údolí nikde. Takže otočit a povozit se s větrem v zádech.

   Vydal jsem se bez mapy po paměti někam k Vltavě. Nejprve tedy letiště, pak Amazon u Dobrovíze a po nové spojce jako plachetnice. Parádní jízda. Využil jsem zkratku do Středokluk, kterou jsme vyzkoušeli minule. Odtud kousek trasou 0079 do Černoviček a po zelené do Tuchoměřic. Další cesta již byla jednoduchá, směr Velké Přílepy a Úholičky. Pokračování sjezdu až do Podmoráně k trati.

   Po levém břehu Vltavy jsem zamířil k přívozu v Klecánkách. Nechtěl jsem čekat, tak jsem si zkusil Roztoky na vlak. Ani tak jsem neskončil a tak jsem po tomto břehu dojel až do Dejvic. Naštěstí do Sedlece je to kousek a zrovna byl slabý provoz. Ze Sedlece již vede oddělená stezka.

   Oficiálně jsem skončil v Dejvicích na metru po 42km a 332m výškových. S cestou z metra Petřiny to dělalo celkem pěkných vánočních 49km. Třeba ještě letos není konec...wink

vanocni---trasa.jpg

vanocni---profil.png

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář