Jdi na obsah Jdi na menu
 


22.8. - Na Karlštejn shora

   Výchozím bodem byl opět Barrandovský most, kde jsme se sešli v letos skoro klasické sestavě. Přejeli jsme na levý břeh Vltavy a jeli do Malé Chuchle. Po podjetí Mostu inteligence jsme si hned dali pěkný stoupák do Chuchelského háje k místní malé zoologické zahradě. I bez dětí jsme absolvovali krátkou prohlídku, protože někteří zde nikdy nebyli. Po hřbetu kopce jsme si to namířili do Slivence, kde nás následně čekala svačinka v podobě polévky a pivo na cestu.

   Chytili jsme se červené značky a namířili přes dálnici. V poli za dálnicí před rozvodnou je zkratka, kterou jsme nevyužili, ale příště asi využijeme. Cesta kolem rozvodny respektuje celé pole, ale končí u oné zkratky. Pokračování po červené je zprvu pohodlné až k lomu. Pak nastupuje prudké klesání po kamenech a kořenech. Je to pro silnější nátury, slabší kusy kolo vedou. Cestu opačným směrem nedoporučuji. Červená značka překříží silnici mezi Radotínem a Ořechem a znovu pokračuje dost zajímavou divočinou podél potoka, ze které se vynoří až u Kalinova mlýna. První napínavá část cesty skončila v Choteči.

   Z Choteče už jsme vyrazili po silnici směrem na Kuchařík a Kuchař. Původním záměrem byla cesta přes Roblín a pak po modré do Mořiny. Později jsme zjistili, že námi zvolený profil byl mnohem milosrdnější. Do Mořiny jsme tak dorazili po trase 0013. Nápad jet kopec nahoru a ke Karlštejnu přijet shora jsme změnili na objetí Karlštejna stále po trase 0013 kolem hospody Pod Dračí skálou. Poslední zkušenosti a přetlak lidí na záhradce nás odradil od nápadu strávit zde hodinu čekáním na oběd. Jídlo je tu obvykle moc dobré, ale to čekání se bohužel stává normálem.

   Sjeli jsme v poklidu až k řece a namířili do Srbska. V několikrát prověřeném Hotelu U Berounky jsme rychle a dobře poobědvali, odpočinuli a těšili se vstříc dalším výjezdům. Podél vody jsme dojeli k odbočce do Hostimi, po žluté vyjeli až k silnici a začali táhlé stoupání k Bubovicím. Pod vrcholem jsme krátce nakoukli na zdejší letiště a pokračovali dál přes Trněný Újezd opět do Kuchaře. Tam jsme přeskočili znovu na trasu 0013, tentokrát směrem k Praze. Cestou z Chýnic do Ořecha došlo na ochutnávku letos extrémně zakrslých špendlíků. Zbytek cesty byl příjemným klesání do Řeporyjí a pak Dalejským a Prokopským údolím. Kluci následně hlásili, že si dali pivo pod viaduktem. Vnitřem toho divného baru prý rozhodně stojí za nahlédnutí. Chuť prý pak každého přejde...smiley

   Já se odpojil, protože cesta dolů k Vltavě a pak zase zpět do Stodůlek by byla trochu navíc. Celkem 59km oficiální společné trasy a další kilometry cestou na sraz a pak domů. Nastoupaných metrů kolem 1200 a bylo toho celkem dost. K tradičním obrázkům přikládám log od Pavla.

karlstejn---trasa.jpg

 

karlstejn---profil.png

karlstejn---log.png

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář