Jdi na obsah Jdi na menu
 


19.9. - Na Karlštejn zespoda

20. 9. 2015

   Celou trasu jsem pojal jako nenáročnou, převážně z kopce a část trasy jsem zkopíroval z našeho rodinného výletu z Rakovníka. Podle mapy se dá využít ještě další svezení do Rakovníka a tak jsme se nechali pohodlně dovézt vlakem až do Lužné.

   Popis začíná velice jednoduše. Z nádraží v Lužné začínáme kolem muzea směrem k Praze. V zatáčce v lese je informační cyklotabule, která říká, že trasa 0102 vede do Rakovníka. A je to tak. Mírné vlnění prvních 200m a pak už jenom z kopce. Pouze v Lužné se jede kousek po hlavní silnici, jinak vše cestou. Pohodlně až do Rakovníka, resp. ani se tam nemusí. Pod místním koupalištěm jsme přesedli na trasu 303. Ta vede podle vody a tratě až do Roztok a pak ještě kousek dál.

   Tentokrát jsme si v Pustovětech u hřiště dali rychlé pivo a utopence. Posíleni jsme klesali dál. V Roztokách jsem opět zkusil hodpodu U Jezzu. Měli jsme štěstí a bylo kam sednout. Nezklamali, rychle a chutně jsme poobědvali a trochu přesyceni se dali na stoupání. Poučen z minula jsem nyní zvolil pozvolnější stoupání dále trasou 303 směrem ke Karlově Vsi. Na rozdíl od stoupání po hlavní silnici se jedná o relativně příjemné stoupání údolím potoka, kde skoro nic nejezdí. Jediný krušný okamžik je vlastně na konci, kdy se nad Karlovou Vsí cesta vrací zpět k Leontýnce. Tam je několik krátkých úseků v lese, které mají svoji kvalitu. Jedná se o lesní asfaltku s nejvyšším bodem trasy. Následovalo klasické klesání do Nižbora. S ohledem na čas jsem opět vynechal klesání do Žloukovic, snad ještě někdy.

   Z Nižbora do Berouna klasicky po pravém břehu. Lehce jsme se propletli přes Beroun a pokračovali dál do Prahy podél vody. Nebyla zastávka ani v Srbsku u mostu, až U Elišky v Karlštejně jsme si dali cukry v podobě kávy a palačinek. Cestou do Prahy se za dobu, co jsem tu nejel, objevilo několik nových úseků. Po celkem 108km, včetně ranní cesty na nádraží, a 1111m nastoupaných (to je asi nějaký nevysvětlitelný omyl) jsme skončili pod Barrandovským mostem, resp. na Smíchově.

luzna---trasa.jpg

 

luzna---profil.png

luzna---log.png

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář