Jdi na obsah Jdi na menu
 


20.7. - Podvodní svět v Lomečku

   Stejně jako minule jsme začali stoupáním do Trhanova. Následovala odbočka po trase C44 do Pece a dále stoupáním do lesa pod vrch Čerchov. Naším směrem byla Česká Kubice. Volil jsem trasu po červené, ale opět ne úplně dobře. Po získaných zkušenostech je mnohem lepší sjet na žlutou a trasou 3 se lehce svézt. Před Kubicí je prudké stoupání a křižování hlavního tahu do Německa!!! V České Kubici je hospoda, ale k naší smůle měla v pondělí zavřeno. Rozbalili jsme deku na louce a posloužili si z vlastních zásob. Doporučuji však o kousek dál neminout malý obchůdek, protože nám byl na delší dobu poslední zásobárnou energie!

   Naším směrem pokračovala trasa 36, ale na radu místních jsme jeli oklikou, abychom se vyhnuli alespoň kousek silnici. Rada dobrá, jedná se o krásnou cestu, která je oproti silnici na konci mírně do kopce. Dál jsem už jeli silnicí 190. Je nově opravená s kvalitním povrchem a velice malým provozem. Další možností k obědu je až několik hospod ve Všerubech. Tam jsme však nechtěli kvůli zajížďce jet. Odbočili jsme na lesní trasu 2196 a kopírovali modrou značku. Po stoupání kolem Nového Klíčova už jsem čekal, kdy se objeví náš cíl. Pozor buďte obezřetní, protože na silnici není žádný ukazatel. Intuicí jsem našel vjezd, který je těsně pod serpentinou silnice.

   Hlavním cílem výletu byla podvodní pozorovatelna. Zvenčí nezajímavý objekt uvnitř překvapí útulným lomem, prostorem pro ležení, koupání, občerstvení. Zkrátka stojí to za návštěvu. Koukli jsme se pod hladinu, občerstvili, vykoupali, pohráli si a v klidu pokračovali dál.

   Přes Starý Klíčov a Mrákov jsme se chtěli stavit v restauraci Podveský Mlýn, který má však v pondělí a úterý zavřeno. Pokračovali jsme dál k dalšímu cíli a to vyhlídkové plošině nad Tlumačovem. Pak už nás čekala jenom zpáteční cesta s prudkým stoupáním k Pelechům. Přes Pasečnici a Babylon jsme se napojili na již popisovanou trasu 3. Poslední stoupání z Pily a pak již jenom závěrečný sjezd.

   Celkem 43km v horku s převýšením 792m. Na další dny jsem naordinoval program bez kola...smiley

lomecek---trasa.jpg

 

lomecek---profil.png

 

Náhledy fotografií ze složky Lomeček

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář