Jdi na obsah Jdi na menu
 


19.7. - Chody, Kozina a Domažlice

   Z našeho výchozího bodu jsme Trhanovskou alejí vyrazili do Trhanova a dále silnicí k Újezdu. Vytrvalé stoupání je zakončeno trhákem, který jsem musel vytlačit. Zajímavostí je, že vrcholová restaurace Chodská chalupa si zřejmě nechala udělat jeden banner. Na něm je napsáno, že již jenom 400m, ať je umístěn kdekoliv. Nedejte se zmást, je to rozhodně dál...smiley.

   Na vrcholu je pámatník Jana Sladkého Koziny, zmíněná restaurace, dětské hřiště a stánek s občerstvením. Restauraci jsme nevyzkoušeli, ale vypadá velice dobře. S ohledem na další zkušenosti, doporučujeme vyzkoušet! Občerstvili jsme se, pokochali výhledem k Domažlicím a pak se k nim vydali i kolmo. Cesta je relativně z kopce. S crossovým kolem a dětmi jsem si netroufnul po červené, takže jsme objeli kopec po silnici. V Újezdě jsme se na červenou napojili a drze po ní jeli až do Domažlic, přestože část od křižovatky na Petrovice je jednosměrná (samozřejmě v protisměru).

   V Domažlicích jsem měl jasný cíl pro mě a děti, je to modelová železnice. Provozovatelem je sympatický pán, který ji má postavenou na zahradě u domu. Poví pár příběhů, pustí mašinky, je tam kabina z Brejlovce, paráda! Po návštěvě jsme se prokousali na zdejší náměstí a cílem byla vyhlídka na věži, tedy až po obědě. Oběd v Domažlicích je kapitola sama pro sebe. Na náměstí je několik provozoven, ale žádná z nich nebudila jasné nadšení. Nakonec jsme zakotvili v Dubině na rohu náměstí. Důvodem byla jediná rozumná zahrádka. Najedli jsme se, napili jsme se, ale potěšení to nebylo. Prostě plnírna. Po obědě jsme vystoupali na věž a kochali se nádherným pohledem na náměstí.

   Cestu zpět do výchozího bodu jsem prokoučoval. Podle internetu je z Domažlic značená trasa 3 až do Folmavy. Jak se později ukázalo, jde o výbornou trasu. Nicméně naše stará papírová mapa ji nezná, takže jsem špatně zvolil silnici. Je to spojka na hlavní silnici na Folmavu, takže docela provoz.

   Nakonec jsme to ale zvládli a dorazili s nájezdem 23km a výškovými 319m.

chody---trasa.jpg

 

chody---profil.png

 

Náhledy fotografií ze složky Chody, Kozina a Domažlice

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář