Jdi na obsah Jdi na menu
 


18.7. - 25.7. - Dovolená Chodsko

   Po loňské dovolenkové pauze jsme letos opět vyrazili na kola. Jak se ukázalo později, volba místa byla hodně optimistická. Nicméně musím zodpovědně prohlásit, že pokud někdo chce pohraniční klid, kde taky celý den nemusí potkat živáčka ani mrtváčka, pak je oblast Českého lesa vhodnou volbou. Málo lidí, dobré ceny, laskaví lidé, to s sebou nese i takové věci, že je zde málo restaurací, obchodů a podobně.

   Jako východisko jsme si zvolili penzion Hamr. Ochotní domácí, dobrá kuchyně, pěkná cena a velká zahrada s bazénem jsou pozitiva. Vybavením je to trochu starší model, který asi mladé rodiny s dětmi úplně vyhledávat nebudou. Faktem je zase to, že naší snahou není pobývat na penzionu, ale v jeho okolí, na výletech.

   Jako obvykle jsme se zaměřili na zajímavosti a primárně rozhledny v okolí. Co jsme nepojezdili na kole, to jsme dali pěšky nebo spíš autem. Nejvzdálenějším cílem nám byl zámecký park Lázeň u Chudenic s rozhlednou Bolfánek. Obojí stojí rozhodně za návštěvu.

http://www.caloudovi.estranky.cz/fotoalbum/2015-07---chodsko--pod-cerchovem/

 

Příspěvky

23.7. - Rozhledna na Čerchově

27. 8. 2015

   Posledním, ale vlastně hlavním, cílem byl vrchol Čerchov, na který jsme celý týden koukali z okna penzionu. Moc se nám na něj nechtělo ve vedrech, která celý týden panovala. Ve čtvrtek byla podle předpovědi nejlepší příležitost.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 18.7. - 25.7. - Dovolená Chodsko | Fotografie: Čerchov | Komentářů: 0

20.7. - Podvodní svět v Lomečku

6. 8. 2015

   Druhý výlet jsem utajeně připravil do míst, kde je možné se suchou nohou podívat pod hladinu a pozorovat zdejší život. Jedinou, ale o to větší, komplikací bylo plánování stravování. Nakonec jsme vše přestáli.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 18.7. - 25.7. - Dovolená Chodsko | Fotografie: Lomeček | Komentářů: 0

19.7. - Chody, Kozina a Domažlice

5. 8. 2015

   Hned první možný den jsme vyrazili na kolo. Nasadil jsem sedačku, zapojil vozík, nabral vybavení a se zhruba 40kg navíc jsme vyrazili k nejbližšímu cíli - památníku Jana Sladkého Koziny.