Jdi na obsah Jdi na menu
 


14.6. - Vítání jara (nebo léta?)

   Jelikož mi nikdo nepotvrdil, že se zúčastní, tak jsem se ráno moc nenutil vstávat. Ještě jsem odvezl Barču k babičce a v době původního srazu jsem čekal telefonáty od nedůsledných, kdeže to jsem, že už tam čekají. Nic takového se nestalo a tak, když jsem o více než hodinu později vyrazil, uzpůsobil jsem si trasu vlastním potřebám.

   Od baráku jsem si to namířil vstříc hledání variant na cestu do práce. Zástavbou kolem Butovic a přes Staré Jinonice na Děvín. Tudy opravdu nevede rychlá a dobrá cesta. Poslední část je v pohodě, ale ta zástavba je hrozná. Křižovatky, semafory a chodníky nejsou pro klidnou jízdu nic moc. Podle map by mohla být cesta jak se vyhnout Prokopskému údolí prudkým kopcem nad Výtopnou k Radlické vodárně. Já jel opačným směrem a podle stavu brzd už vím, že tudy domů jezdit nebudu, hroznej krpál. Opět cesta, kterou nebudu používat....

   Jelikož jsem jel sám, tak jsem namísto původní trasy po pravém břehu zvolil břeh levý směrem do Radotína. Byl jsem zvědavý na možnost přejet řeky pod městským okruhem. První cíl jsem měl hned před sebou a to rozhledny/výhledny na Lahovickém mostě. Kolikrát jsme již jeli kolem a nikdy jsme se nezastavili. Pokračoval jsem dál pod Radotínský most. Jsou tam otevřené lávky přes Berounku a pak Vltavu. Vlastní lávky jsou OK, ale ty nájezdy, resp. spojovací cesty. Na tom by mohlo město ještě zapracovat. Přes lávky jsem z trasy A1 přeskočil na A2 a pokračoval po plánované trase do Zbraslavi.

   Podle plánu jsem se jak stoupat po žluté značce k vyhlídkám nad Vltavu a následně k hradišti Akropolis. Čekal jsem různou obtížnost, ale toto mě překvapilo. Žlutou rozhodně nedoporučuju, natož v tretrách. Dokonce ani dolů zkušeným bikerům. Vyhlídky jsou dost zarostlé, takže není ani nic moc vidět. Od Akropole se druhou stranou dalo odjet celkem slušně, takže volte spíš příjezd odtud. Po sjezdu ke křižovatce turistických značek jsem se držel plánu a mířil do Lhoty, Ohrobce a Zvole. Přes Okrouhlo jsem sklesal k oblíbené hospodě v Zahořanech, kde bylo jako vždy plno kolařů. Nedbal jsem na příznaky hladu a chtěl mít rozhlednu za sebou ještě před obědem. Začal jsem stoupat na vrchol výletu.

   K rozhledně Pepř jsem přijel zadem kolem Jílovského hřbitova po červené značce. Bez energie jsem dolezl nahoru a užasl, kam je vidět. Byla dobrá vyditelnost, takže Praha, Cukrák, Vysoký vrch, atd... krásný kruhový výhled. Rozhledna je klasický mobilní vysílač, ale díky i za ně. Do Jílového jsem sjel druhou stranou po modré. Na náměstí jsem si vybral normálně vypadající hospodu U Dušků. Zvenku celkem uchází, zahrádku má, ale... Zkušenost dost hrozná. Nástin konverzace: "Dobrý den, rád bych si něco dal." "A co?" "Nevím, máte lístek?" "Támhle!" Tak jsem si jej vzal, vybral a milostivě si objednal u pultu. Jídlo jsem ustál, pivo bylo hrozné. "Zaplatím." "Až půjdete, tak se stavte na baru..." Zážitek za všechny peníze. Sem určitě už nikdy!!!

   Z Jílového jsem vyrazil do Chotouně a odpojil jsem se na červenou značku, abych nejel všechno silnicí. Příjemná pomalu stoupající lesní cesta a pak znovu silnice až skoro do Sulic. Odbočil jsem na modrou a mělo mě čekat víceméně klesání až do Bráníka. Bylo třeba překonat místní stoupání v Jirčanech a dostat se přes Benešovskou silnici. Lesem jsem si to namířil k okruhu a na Kocandu. Pak už přes strašné developerské projekty k Šeberovu. Ty stavby přes Google vypadají celkem slušně, ale realita je děsivá. V Šeberově jsem se podíval na beachový turnaj a pokračoval do Kunratického lesa. Odtud po žluté až k Jižní spojce. Kunratický les je tímto směrem moc hezký, je to z kopce.

   Zbytek cesty byl klasickou šedivou nudou, kterou jsem ukončil na Smíchově. Celkem 75km s převýšením 928m. Nicméně příště budu rád, když se někdo přidá. Sám jede člověk moc rychle...

za-peprem.jpg

za-peprem.gif

 

Náhledy fotografií ze složky 2014/06 - Vítání jara

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář