Jdi na obsah Jdi na menu
 


12.7. - Polabím

   Původními cíli byly rozhledna a lesy za Starou Boleslaví. Rozhlednu jsme zvládli, ale na lesy nedošlo. Hned na startu na Černém Mostě jsem byl postaven před nutnost návratu jednoho člena výpravy kolem poledne do Prahy. Začátek nám tak zůstal a měl jsem čas přemýšlet, jak to udělat. Z výpravy bohužel není ani kousek fotodokumentace, protože jsem zapomněl přístroj.

   U stanice metra jsme si našli trasu A44, která nás vyvedla mimo sídliště do Dolních Počernic. Odtud jsem nás navedl na trasu, kterou vedl kdysi orientační závod Aleše Krumphanzla, tedy A258 k hájovně v Xaverovském lese. Jako obvykle jsme zabloudili a vyjeli kousek vedle a museli se vracet nepopulárně po silnici. Rovně přes Klánovice jsme si to namířili do Úval a vystoupali na první cíl, zdejší rozhlednu. Trochu zbytečně jsme se klikatili, ale nakonec jsme ji našli. Během nezbytného občerstvení jsme spřádali další plány.

   Nakonec bylo rozhodnuto, že si trochu zajedeme směrem na východ a v poledne zakončíme první část v Čelákovicích, aby Honza mohl zpátky vlakem. Sjeli jsme na silnici směrem do Tlustovous a Horoušan. Kolem lomu jsme dojeli do Vyšehořovic, kde jsem přes plot nakoukl na zříceniny zvonice a kostela. Smutný a neutěšený pohled na kus historie. Cestou přes Mochov jsme si to namířili do Přerova nad Labem. Cesta vede víceméně z kopce, protože sleduje říčku Výmolu, která teče do Labe. Pokud fouká dobrý vítr, jede to skoro zadarmo.

   V Přerově jsme minuli muzeum českého venkova, protože jsme tam již byli, a skončili v prověřené hospodě na obědě. Po "náročném" obědě jsme vyrazili přes pole a les po zelené značce k Labi. V Čelákovicích jsme propustili Honzu a podél vody pokračovali směrem k Neratovicím. Čekala nás nenáročná pohoda, jak se ukázalo později, tak až úplně pohodová. Sledovali jsme trasu 0019, která vede přímo podle vody. Jedinou nepříjemností je jez v Brandýse, kde se musí od vody hodně vzhůru a pak zpět. Nově je naopak odměnou cyklostezka přes park mezi rameny řeky. Končí mostkem a hned se zase napojuje na novou rovnou asfaltku podle Labe. Zbytek společné cesty byl fádně dokonalý. Luxusní stezka až do Kostelce nad Labem.

   Po závěrečné řeči a oficiálním rozpuštění akce jsem se vydal zpět. Po hlavní silnici přes Mratín do Měšic, kde jsem si pohrával silně s myšlenkou dojet to přes Klecánky, přívozem, na Suchdol, k letišti a domů. Zralou úvahou jsem však dospěl k tomu, že to nedám a i s ohledem na zítřejší volejbal jsem se radši vrátil na Černý Most. Trasou 8100 a pak opět A44 jsem přes Čakovice a Satalice zakončil se 79km a nastoupanými pouhými 360m.

 polabim.jpg

polabim---profil.gif

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář