Jdi na obsah Jdi na menu
 


6.7. - Kolem Polenské věže

   Začátek byl klasikou. Cestou necestou kolem rybníka Zimáku a pak přes pole. S železnou pravidelností tu každý rok vzniká cesta pro pěší, která je průjezdná i na kole. Tím jsme se vyhnuli klesání a pak zpět stoupání na Hrbovský kopec. Kolem kamenolomu jsme si to sfrčeli dolů a čekal nás výjezd na druhý konec vsi. Polní cestou jsme sklesali do Brzkova na dětský den.

   Cesta zpět do Polné byla zajížďkou okolím. Nejdříve spojkou přes les do Věžnice. Je to asfaltka, kde není žádný provoz a ústí v Horní Věžnici. Zadní cestou s opět minimálním provozem pouze místních jsme přejeli do Věžnice Dolní. Namísto původního plánu úvozem do Nových Dvorů jsme zvolili odbočku ke kamennému mostu U Lutriána. Opravená historická stavba stojí za návštěvu a rozšíření vědomostí.

   Přes železniční trať po modré značce jsme se dostali opět na lokální asfaltku vedoucí k pouze k polím u Kamenné. Po trase 4335 jsme se dostali až do Dobronína. Odtud jsme si to namířili zpět do Polné, ale opět trochu oklikou. Chtěl jsem využít malé spojky přes Filipovské Chaloupky a polňačkou následně do Věžničky. Bohužel polní cesta odbočující ze silnice z Polné do Ždírce je rozoraná a už asi nikdy znovu nevznikne kvůli sloučení polí, které dělila. Protáhli jsme to až do Ždírce po silnici a pak hup do Věžničky.

   Tady jsme přestoupili na modrou značku vedoucí do Polné kolem rybníka Peklo. Bohužel moje vzpomínky na širší cestu, která je sjízdná, vzaly po chvíli za své. Cesta se změní v pěšinu, kterou je potřeba přetlačit přes kořeny v délce asi kilometru až dvou. Takže tudy to pro cykloturisty není správná volba. Závěr kolem Pekla a přes Polnou byl již hezký, ale kořenový úsek se spícím dítětem v sedačce nebyl nic moc.

   Výsledkem bylo 33km kolem věže s převýšením 509m.

kolem-polenske-veze.jpg

kolem-polenske-veze.gif

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář