Jdi na obsah Jdi na menu
 


16.6. - S Barčou na Kožovou horu

   Z Prahy jsme vyrazili klasickou cestou přes Zličín a pak do Sobína. Momentálně pro dopravu zavřená cesta ke Břvím je rájem cyklistů. Až do Červeného Újezdu jsme nehledali alternativy a mazali po silnici.

   První alternativa nastala právě tam. Sice ne úplně hezkou cestou, ale zato v klidu, jsme jeli zadem okolo místního hradu. Odtud pak krátce po silnici do Unhoště, kde jsme ihned na okraji zamířili kolem nové zástavby. Je tam klid a kdo chce do údolí Černého potoka a dál ke mlýnům, má tady ideální cestu. My jsme se vymotali přes centrum a hledali vedlejší cestu do Pleteného Újezda. V Unhošti není moc dobře značená. Ale asi 200m za náměstím je široká odbočka vpravo ze silnice na Kyšice.

   Cesta má velice dobrý povrch a na rozdíl od cesty přes Kyšice je tu výrazně menší provoz. Na Kožovou horu je dobré vyjet zadem od Kladna. Je to kratší úsek cesty po hlavní silnici. Obzvláště pokud si pomůžete lesní zkratkou z křižovatky na Velké Přítočno.

   Po výstupu na již třetí barčinu rozhlednu jsme se spustili zpět na křižovatku a sjeli do Velkého Přítočna. Abychom nemuseli po hlavní silnici, udělali jsme malou zajížďku do Dolan. V Dolanech je momentálně stále uzavřená silnice kvůli poškození bleskovou povodní. Nepochopitelně tam vtrhla voda silnicí, kam natekla ze sotva znatelného svahu na polích.

   V Malém Přítočně jsme se napojili na hlavní a přejeli dálnici. A tady je potřeba ihned za mostem odbočit vpravo a sjet do slepé silnice od Unhoště. Je to původní cesta mezi Unhoští a Přítočnem. Z mostu na ní sjíždí chodník a pak až do Unhoště pomalu klesá s nulovým provozem. V Unhošti ústí těsně u náměstí.

   Opět kolem hradu jsme se vrátili až k Hájku. Odbočili jsme vpravo a klesali do Úhonic. Ty je možné objet zadem polní cestou kolem staré i nové zástavby. Opět bez provozu. Zkratka vyústí u silnice do Rudné. S větrem v zádech jsme upalovali k Rudné. Hned za značkou a rybníkem jsme se dali vlevo. Cesta vede ke hřbitovu a dále pokračuje až do Chrášťan. Není to sice krásný povrch, ale zcela jsme se tím vyhnuli provozu.

   V Chrášťanech jsme přejeli silnici a kolem sluneční elektrárny jsme si to namířili do Třebonic a Chabů. Tudy vede naprosto klidná spojka až k metru Stodůlky. Člověk by ani nevěřil, že je v Praze.

   Celkem pohodová cesta vydala za 50km s převýšením 315m.

 kozova-hora.jpg

 kozova-hora.gif

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář