Jdi na obsah Jdi na menu
 


8.5. - Z Prahy k Sázavě

   Jako startovní bod jsem zvolil dobře dostupnou stanici metra Opatov. Od ní začínají stezky, kterou vedou ven z Prahy. Jako místa neznalý jsem se těžko orientoval a tak nás zachránil Tomáš. Sice jsme jeli jinudy, než vedou stezky, ale naprosto přesvědčivě dovedl celou skupinu na okraj Milíčovského lesa. Po jeho projetí jsme se dali po silnici směrem k Petrovicím a poté první cestičkou prudce dolů k Botiči. Po přejetí mostku jsme se napojili na červenou značku.

   Ta nás kolem Průhonického parku zavedla přes Osnici až k Horním Jirčanům. Namísto projíždění satelitu jsme zvolili cestu přes Olešky, kde jsme si krátce odpočali na hrázi malebného rybníka. Přes Křížkový Újezdec, znovu kolem Mandavy a následně přes Sulice jsme dojeli do Skuheře. Původně jsem měl v plánu navštívit hospodu Na kalifáči. Navigační chybou jsme ji minuli a namísto toho dorazili k nepodchycenému ranči, kde jsme poobědvali.

   Následoval úsek po modré, červené, modré, žluté, červené... Přes Těptín jsme se vyhoupli do lesů, kde nás čekal dlouhý sjezd po asfaltkách. Celý lesní sjezd po značkách a pak trase 19 končil v Týnci nad Sázavou. Po hlavní silnici jsme se museli kousek vrátit do Zbořeného Kostelce. Odvážnější si dali zkratku lesem, kde podle mapy bylo hoooodně vrstevnic. Ale moc si to chválili. My dlouhý sjezd také. Po červené značce kolem Sázavy jsme přes Nespeky dojeli až do Pyšel, kde jsme si naskočili na vlak zpět do Prahy.

   Díky krásnému počasí a jízdě mimo hlavní cesty jsme si užili příjemných 52 km s převýšením cca 700 m. Když přidám ranních 17 km do výchozího bodu, zpětně je mi jasné, proč mě bolely nohy. 

posazavi---trasa.jpg

posazavi---profil.gif

 

Náhledy fotografií ze složky 2012/05 - Posázaví

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář