Jdi na obsah Jdi na menu
 


15.8. - Cyklo*smrad strike back 2012

   Startem bylo opakovaně nádvoří firmy. Ihned po rozbalení instrukcí a nasměrování k první orientaci jsem zjistil, jak málo znám okolí. Někteří kolegové tudy jezdí do práce, přespávají tam bezďáci, ale bylo to tam hezké. Prostě nahoru k bobovce parkem. Po splnění úkolu pokračování do parku Podvinní.

   První výrazná komplikace! Při sjezdu do parku zastavuji a kontroluji úkol - najít nějaké informace. Stojím u infostojanu, pouhé 2 metry od druhého, kde je vše napsáno. Ten jsem však minul a tak půl hodiny hledám a hledám. Nakonec úspěšně a pokračuji po cyklostrádě.

   Jednoduchý průjezdní bod, kde chvilku blokuju cyklodopravu, abych se zorientoval. Poté už mažu oklikou, ale lepší cestou, na hřeben Višňovka. Potkávám Seladona s Láďou a Honzu. Všichni se pak víceméně celou dobu dojíždíme. Druhý zádrhel - šifra. Voláním Alešovi a jeho mírným nastrčením mi to spíná a luštím. Pro zajímavost kontroluji druhou alternativu a ta jasně píše CHYBA! Další bod Smetánka.

   Snažím se najít tetřeví hnízdo a nakonec to vzdám. Možná přeci jenom hnízdí na zemi a tak tipuju. Další orientace byla mnohem jednodušší. Při hledání opět narazím na SaL a H. Aby toho nebylo málo, potkáváme se i u sloupu VN. Mám pocit, že se nejlíp orientuju. Všude vyjíždím poslední, ale rozhodně poslední nepřijíždím. Ke sloupu dorazíme každý z jiné strany v téměř stejnou chvíli. Rychle spočítám kolečka izolátoru a valíme na Čihadla.

   Situace se s jasnou pravidelností opakuje. Zleva, zprava, zpříma a jsme tu zase pohromadě. Jednoduché čtení a jedeme na poldr. Tam je to zajímavější. Kdo nás pozoroval, musel si připadat jako v blbém vtipu. Cyklisti jezdící tam a zpět a něco hledají. Když jsem už chtěl rezignovat, dostal jsem se k brodu. Nerad, ale překonávám, a na druhé straně cedulka s výškou Olše lepkavé. Super, tohle oni nenašli, protože jeli suchou nohou....

   Pak nastalo zděšení. Další bod je kdesi v ... na Vidrholci. Ztracený rybníček se zdá být jasný. Našel jsem blok porostu, který byl úplně nápadně jiný než zbytek. Jsem tu jasně dobře a hledám. A hledám. A hledám. Někde je chyba. Po půl hodině vidím zase SaL. Trochu panikařím. V lese se začíná trochu smrákat. No to si Aleš asi dělá srandu. Jsem pořezaný od plazivek po zemi, nohy plné bordela a nic. Znovu návrat na rozcestí a snažím se resetovat. Zahlédnu SaL a zkusím to někde tam a ejhle, on je tam opravdu malý rybníček. Je těsně vedle místa, kde jsem byl, ale nebyl vidět. Objevuji kešku, ale stále nemůžu najít náš poklad. Přijíždí H a najednou to dáváme. Honza maže pryč, spěchá do kina. Já ve stojickém klidu, způsobeném narůstajícím časem, luštím bonusové SUDOKU.

   U dalšího rybníčky znovu dorážím H. Naděje, že je to poslední bod, protože jsme u trati, bere za své. Podle instrukcí návrat zpět a to o pořádný kus. On snad Aleš chce projet celou východní Prahu. Valím po silnici, Honza za mnou vlaje. Dorážíme ke kostelu sv. Bartoloměje.

   Pro jistotu jej objíždím, abych neudělal chybu. Znovu se SaL a H luštíme a všem vychází jako další bod 66 - virtuální konec. Rychle napsat SMS a již v klidu, že je ještě trochu vidět, se loučíme a s Honzou jedeme na metro, třeba ještě stihne kino v letňáku.

   Opět patří Alešovi dík za nápad a realizaci. Nebýt stresu z času, super bych si to užil. Jak krásné by bylo, kdyby se poté všichni sjeli do hospody a nad pivem probrali čerstvé emociální prožitky. Takhle to má jenom tuto drobnou kaňku. Podruhé jsem se přesvědčil, že popracovní výlety nejsou úplně můj šálek.

   Podle mapy a internetu jsem najel 33km s převýšením 356m. Reálně jsem však v některých místech bloudil a dohledával. Počítadlo ukázalo 38km, takže jsem i dost nachodil....

 cyklosmrad---trasa.jpg

cyklosmrad---profil.gif

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář