Jdi na obsah Jdi na menu
 


8.5. - Cibulka a Radlická vodárna

   Na začátku jsme se rozhodli vystoupat Centrálním parkem na Stodůlky. Před Rozvadovskou spojku jsme se dostali do Vidoule. Velice zajímavé místo uprostřed města, kde je stále stará hezká zástavba. Přes Bucharovu jsme zajeli do lesů na Cibulce. To, že je zde takový les, jsme zjistili náhodou při cestě vlakem. Lesem se táhne asfaltová cestička s houpavým profilem. Na konci lesa jsme sjeli přes trať k rozhledně Cibulka.

   Rozhledna a přilehlý Čínský pavilón je součástí bývalé usedlosti Cibulka. Rozhledna samotná je neudržovaná v dosti zanedbaném stavu. Ale výhledy shora stojí opravdu za to. Je až překvapivé, kde se v Praze bere taková rozloha lesa.

   Přes Jinonice a Butovice jsme přejeli na druhou vyvýšeninu, Děvín. Objeli jsme si zdejší pole a zamířili k dominantě Radlic, vodárně. V mapách je psána jako přístupná rozhledna, ale to neplatí. I tak stojí za to si ji prohlédnout. Po cestě nás provázela hlasitá hudba ze zatím neznámého zdroje. Když jsme od vodárny zamířily na vyhlídky na Děvíně, bylo jasno. V neděli probíhal Pražský maratón a jeho obrátka byla právě pod námi. I bez tohoto zpestření bychom odbočky z pevné cesty nelitovali. Zhora jsou nádherné výhledy k Vltavě a pak také do Hlubočep. Dominantou je Barrandovský most a pak také mosty Pražského Semerinku.

   Vrcholem Prokopského údolí jsme zakončili cestu dlouhou 22 km s převýšením 331 m.

cibulka---trasa.jpg

cibulka---profil.gif

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář