Jdi na obsah Jdi na menu
 


31.5. - Lednický areál

   Na začátku výletu jsme zvolili alternativní cestu do Nových Mlýnů. Nechtělo se nám špatnou cestou kolem vody a tak jsme si dali malinké stoupání polní cestou. V Nových Mlýnech jsme se napojili na červenou značku. Vede podél Dyje po náspu. Tvoří ji pěšina, poměně úzká, ale velmi dobře sjízdná. Hlavně vede celou dobu po rovině. Po překonání toku zahýbá do obce Bulhary. Spojí se se stezkou 5043 a po druhém břehu ještě chvilku kopíruje Dyji. Na úrovni nového jezu s krásným rybím přechodem zahýbá do lesů, kterými se po polní a poté asfaltové cestě vine až do Lednice.

   V Lednici byl naším hlavním zájmovým bodem zámek. V současné době prochází zvenčí výraznou rekonstrukcí a svědčí mu to. Zavítali jsme na základní prohlídku a poté nás čekala projížďka lodí k Minaretu a poté procházka zpět. V zámeckém parku se nacházejí i další zajímavosti jako jeskyně, akvadukt, Čínský pavilón a samozřejmě tropický skleník. Po prohlídce zámecké části jsme zašli na oběd a pak pokračovali po zajímavostech Lednické části areálu.

   Jako první nás čekal Rybniční zámeček, následoval Chrám Tří Grácií, rozhledna Vyhlídka a Apollonův chrám. Trochu jsme se tu motali, ale celkem jsme zvolili rozumnou trasu. Od Apollonova chrámu jsme projeli Valtickou alejí k rozcestí u Janova hradu. Udělali jsme malou odbočku k Loveckému zámečku a pak zamířili k Janovu hradu. Ten jako jediný působí příliš komerčně. "Moderní vzhled" dpkládají antény na věži, které se sem vůbec nehodí....

   Odtud jsme po stezce 412 projeli zadem kolem Minaretu. Překonali jsme Dyji a za ní se pustili do obory. Uprostřed se nachází Obelisk a kousíček za ním Květné jezero. Podél potoka Trníček jsme dojeli do Přítluk a pokračovali k Zaječí. Obec jsme objeli kolem Vinařství U Kapličky. Prudký krátký kopec, jehož zdolání nás odměnilo krásným výhledem na okolní vinice.

   Následoval už jenom pozvolný sjezd zpět do Šakvic. Úhrnem 47 km s převýšením 223 m.

lednice---trasa.jpg

lednice---profil.gif

 

Náhledy fotografií ze složky Lednický areál

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář