Jdi na obsah Jdi na menu
 


30.5. - Rozhledny Modrých hor

   Z Šakvic jsme sjeli do Staroviček, kde jsme podjeli dálnici. Přímo nad Starovičkami se nachází nízká rozhledna U Obrázku. Přímo k ní jsme měli možnost si zajet již v roce 2008 a tak jsme ji tentokrát kvůli šetření sil vynechali. Pokračovali jsme podél dálnice směrem k Hustopečím. Po napojení na silnici jsme začali pozvolna podél potoka Pradlenka stoupat do Horních Bojanovic. Odtud nejprve po modré a pak po žluté až k rozhledně Kraví hora nad Bořeticemi. Poslední část po žluté byla z kopce. Je možné říct, že zase jedna rozhledna, ke které se sjíždí. Zdání ovšem klame a stoupání z druhé strany je velice prudké.

   Odměnou za cestu byl krásný rozhled na celou oblast Modrých hor. Po malém občerstvení jsme sjeli dolů do údolí Trkmanky a do Bořetic. Obědem jsme se posilnili v restauraci Mlýn u nádraží. Byla to první možnost po cestě. A velice slušná.

   Po obědě jsme již měli na dohled další cíl, rozhlednu Slunečná nad Velkými Pavlovicemi. Velice moderní a architektonicky zajímavá rozhledna určitě stojí za návštěvu. Krásný výhled k Modrým horám i směrem k Lednicko-Valtickému areálu je pohlazením pro duši. Mezi vinohrady vedou nové asfaltové stezky přímo k rozhledně.

   Odtud jsme přes Velké Pavlovice znovu minuly Obrázek a zamířili odpočívat. 35 km s převýšením 416 m nás celkem unavilo. Ale můžeme si odškrtnout další skalpy. 

rozhledny-modrych-hor---trasa.jpg

rozhledny-modrych-hor---profil.gif

 

Náhledy fotografií ze složky Rozhledny Modrých hor

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář