Jdi na obsah Jdi na menu
 


3.6. - Odpočinek u vody

   Ze Šakvic jsme přes trať vyrazili do Popic. Trať kopíruje opět moravská vinná. Okolo mlýna jsme přejeli Svratku a lesem začali kopírovat její tok. Přijemná asfaltka končí mostem a na druhé straně jsme najeli na ochranný val. Velice dobře sjízdná cesta nás dovedla téměř až k Novým mlýnům. Znovu jsme přejeli Svratku a hned i Jihlavu. To vše po modré, která končí u rozcestí Pasohlávky. Nedaleko odtud se již nachází kemp Merkur se dvěma umělými lagunami.

   Nebyla sezóna a tak zde nebylo až tolik lidí. Díky tomu ale nebylo otevřeno ani tolik stánků. Nicméně oběd jsme si dát mohli a pak již následovalo koupání a ležení. Asi po hodině jsem nad Děvínem začal pozorovat změnu barvy oblohy a radši zavelel k ústupu. Byl nejvyšší čas...

   Po mezinárodní silnici, kde je i značená cyklotrasa, jsme překonali nádrže. Doporučuji jet jinudy. Cesta je sice široká, ale zážitek to i tak není z nejlepších. Hned při první příležitosti jsme zahnuli mimo a po kraji nádrže si to namířili k Dolním Věstonicím. Tuto část tvořil znovu příjemný asfalt. Z Věstonic jsme pokračovali do Strachotína, kde nás lákala ulička vinných sklípků. Po hrázi oddělující nádrž a Strachotínský rybník jsme k nim směřovali. Začínalo pršet a bouřit, když mě stihl defekt. Rychlá výměna duše a mazali jsme dál. U sklípků jsme využili možnosti přečkat alespoň to nejhorší.

   Ze Strachotína jsme tentokrát zvolili cestu k přečerpávací stanici a následně polní cestu k vinicím. Za drobného deště jsme ještě nabrali trochu bahýnka a pak už nás čekala jenom teplá sprška a závěrečné bilancování.

   Nakonec tedy pouze 40 km a převýšení 166 m s koupáním a studenou a pak i teplou sprchou. 

k-vode---trasa.jpg

k-vode---profil.gif

 

Náhledy fotografií ze složky Jedeme k vodě

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář