Jdi na obsah Jdi na menu
 


28.5. - 4.6. - Dovolená, Novomlýnsko

    Letošní dovolenou jsme s ohledem na očekávané rodinné radosti potřebovali stihnout poněkud dříve. Ze stejného důvodu jsme volili i pohodovější průběh. Naprosto nečekaně jsme si jednou řekli, že zkusíme Lednicko Valtický areál. Nechtěli jsme ubytování přímo v turistické oblasti a tak se nám základnou stal penzion Na Fürhaple. Opět musím potvrdit, že poslední dobou máme štěstí na vhodný výběr. Výborné místo u Novomlýnských nádrží, naprosto dokonalá a veselá obsluha a velmi šikovný kuchař. Jedinou kaňkou byla zdrclá šlehačka na poháru, jinak po celý týden úžasné dobroty.

   Plánem bylo ujet alespoň 100 km. Hned první dny jsme zjistili, že po ujetí 10 km tam a zpět se nikam nedostaneme a tak kilometry utěšeně naskakovaly. V úterý Dáda prohlásila, že to nakonec bude 220. Po závěrečném sčítání jí vyšlo 220,8 km, slušný odhad .

   Během celého týdne jsme poznávali kraj i obyvatelstvo. Jižní Morava je zajímavým koutem České republiky. Nádherná příroda, všude obdělané vinohrady, dobří a laskaví lidé. Skoro jako bychom přejeli někam jinam. Určitě můžeme tuto oblast doporučit.

 

Příspěvky

3.6. - Odpočinek u vody

27. 6. 2011

   Poslední výletní den jsme pojali odpočinkově. Na jižní straně jsme již byli, zrovna tak na východě. Zbývala nám severní část. Tam nejsou typické výletní cíle a tak jsme se rozhodli pro odpočinek u vody.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 28.5. - 4.6. - Dovolená, Novomlýnsko | Fotografie: Jedeme k vodě | Komentářů: 0

2.6. - Valtickem do Pohanska

22. 6. 2011

   Po jednodenním odpočinku vynuceném předpovědí počasí jsme opět vyrazili na cesty. Zbývalo nám pár zajímavostí v Lednicko-Valtickém areálu a také nás zaujala rovinatá část lužních lesů v blízkosti soutoku Dyje a Moravy. Tato část byla dosti vzdálená a tak jsme využili možnosti kousek popojet autem.

 

31.5. - Lednický areál

16. 6. 2011

   Úterní výlet byl ve znamení roviny. Hlavním cílem byl zámek Lednice a část celého areálu. Na závěr jsme si dali překonání vršku kolem vinařství, které se proslavilo filmy Bobule.

 

30.5. - Rozhledny Modrých hor

13. 6. 2011

   Druhý výlet jsme zvolili jako nenávštěvní. V pondělí jsou zavírací dny a proto jsme se věnovali naší oblíbené činnosti - zdolávání rozhleden. Ačkoliv jsme chtěli rovinu, nedalo se odolat blízkému okolí Velkých Pavlovic.

 

29.5. - Věstonická Venuše

9. 6. 2011

   První výlet byl zkouškou odvahy. Jako cíl jsme zvolili Dolní Věstonice a zdejší muzeum. Slavná Venuše nám zkrátka nemohla uniknout. Teprve v průběhu dne jsme se chtěli rozhodnout, co bude dál. Výsledkem byla skoro návštěva zámku v Mikulově, kterou nakonec nahradila zdejší jeskyně.