Jdi na obsah Jdi na menu
 


24.4. - Kladenskem na Kožovou horu

   Výchozím místem se stala konečná trasy B metra - Zličín. Začátek přes Řepy jsme si zpestřili opravou defektu u mostu Pražského okruhu. Jako vždy byl předznamenán varováním: "Pozor tady je sklo"! A jako již tradičně se odehrál o kousek jinde, těsně před výstrahou. Lepší je prostě mlčet a nic nepřivolávat....

   Kolem nádrže Jivina jsme následně stoupali k letišti. Přes dokonale umístěný předchod pro chodce jsme překonali dálnici a cestičkou mezi poli dorazili do Přední Kopaniny. Po obhlídce nefunkčního outletu jsme projeli přes Kněževes a Středokluky k památníku vyhlazených Lidic. Prošli jsme si venkovní prostory a pokračovali dále.

   V Buštěhradě jsme rozmýšleli nad návštěvou Muzea Oty Pavla. Probíhala polední přestávka a čekat se nám příliš nechtělo. Tak snad někdy příště. Cesta nás dále vedla kolem průmyslové skládky do lesa směrem na Vrapice. Po překonání železniční tratě jsme vystoupali k místu, u kterého je v mapě poznámka bývalý Ludmilin důl. Je opravdu bývalý, protože jsme nenašli vůbec nic. Shodli jsme se na jediném možném pozůstatku. Malá dřevěná budka s nápisem OO. Možná tam někdo něco někdy najde....

   Po chvilkovém rozhodování padla volba na cestu lesem a nikoliv návrat k silnici a objížďka. Pokud někdo na toto místo zabloudí, doporučuji pokračovat lesní cestičkou a držet se kraje lesa. Po zhruba kilometru jízdy úzkými cestami jsme dorazili k trase 0017. Vydali jsme se ke Kladnu a ohlásil jsem polovinu cesty. Po stezce 0017 jsme dojeli k rozcestníku v Rozdělově, kde následovalo ohlášení bodu návratu. A samozřejmě vtipy na téma jitrnice, jakou svět neviděl. Přes Rozdělov a pak příjemnou lesní cestou jsme se napojili až na modrou značku, která na svém konci neomylně umlčela celodenní remcaly - rozhledna Kožová hora a místo pozdního oběda.

   Dali jsme si do trumpety, včetně nezbytných dezertů. Okouzleni výhledy na Lego, Kladno, letiště i okolní lesy a vesnice jsme se vydali klesat zpět ku Praze. Přes Velké Přítočno po trase 0101 do Hostouně a následně přes Dobrovíz ke kraji dráhy letiště Ruzyně. Měli jsme štěstí na otočenou ranvej a přestávka se nám trochu protáhla pozorováním příletů letadel. Zdenda nám místo ní prozkoumal možnosti objetí letiště a tak jsme zvolili cestu kolem plotu. Dostali jsme se do míst, kde je možné si vychutnat teplo od motorů letadel rolujících na start. Cesta polem i asfaltem nás vypustila u bývalé cesty do Hostivic, kde však chybí most. Cestička tak vede kousek podle dálnice a teprve pak přes mostek.

   Přes Hostivice a Sobín jsme pak zakončili zpátky na Zličíně. Celodenní výlet se vyloženě vydařil. Malinko se nám otočil vítr, takže jsme vlastně nikdy nejeli přímo proti. V pohodovém tempu i počasí jsme si připsali 64 km s převýšením 560 m.

kladenskem-na-kozovou-horu---trasa.jpg

kladenskem-na-kozovou-horu---profil.gif

 

Náhledy fotografií ze složky 2011/04 - Kladenskem na Kožovou horu

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář