Jdi na obsah Jdi na menu
 


10.9. - Spolaně nadohled

   Nádraží v Neratovicích bylo určeno jako start i cíl výletu. Někteří po vlastní ose, jiní vlakem, ale sešli jsme se. Černá Díra mile překvapila, protože jsme si vybrali vlak, který veze speciální cyklovagón. Otevřete vrátka, hodíte kolo, nastoupíte, pověsíte, hlídáte... Naprosto nejrychlejší způsob přepravy. Sedačky nejsou na daleké cestování, ale já hodnotím tuto volbu kladně.

   Vyrazili jsme k Labi a proti proudu až do Křenku. Profil pohodový, povrch slabší. Spousta kamenů, ale není to tak strašné jako cesta na druhou stranu do Mělníka. Kousek po červené a následnovalo napojení na trasu 8162, která nás dlouho provázela. Přes Konětopy, Košátky až do Hostína. Pod kopcem jsme se rozdělili a terénní skupinka jela po zelené, lenoši po silnici. Místem srazu byl skalní byt ve Lhotce. Během jednoho výletu jsme již koukali přes plot, tentokrát byla možnost jít na prohlídku. Jedná se o celkem zajímavé provedení bytu 1+3. K vidění je obytná místnost, sklep, chlév, stodola a rekreační místnost v patře. Jedná se o poslední dochovanou památku. Z ostatních v okolí si lidé udělali sklepy. Prohlídka zabere asi 15 minut a je dobře se podívat.

   Po prohlídce jsme po žluté zamířili do Mělníka. Ve stoupání na náměstí se nám předvedl Honza. Řetěz za kazetou a nové nášlapy udělali své. S notně hlasitým projevem se poroučel k zemi, dneska už podruhé. Jednoznačně nejlepší výkon na efekt. No, hlavně že ho nikdo nestihl přejet! Na náměstí jsme si našli hospodu k obědu. Zlákala nás zahrádku U šatlavy. Jídlo bylo dobré, ale obsluha tragická. Usměvavá paní běhala kolem jako zmatená koroptev a pořád se jenom omlouvala. Radši snad běžte jinam. Možná totiž nebudete objednáni, možná pak budete zapomenuti, možná dostanete něco jiného a nakonec se Vám možná nepovede zaplatit, což byla v šesti lidech procedura na půl hodiny. No ale jídlo bylo fakt dobré....

   Zajeli jsme si k zámku, prohlédli si soutok Labe a Vltavy a Labe a plavebního kanálu. Přes nepřístupný zámek Hořín jsme dorazili ke zdymadlu na plavebním kanálu. Na břehu jsou k vidění historické stroje. Z mostní konstrukce se nám naskytl výborný pohled na Mělník a jeho zámek. Na druhé straně jsme mohli pozorovat bleskurychlý proces vypouštění plavební komory.

   Následovala trasa 2, která je nově potažena asfaltem. V tomto bodě začal úprk a souboj s časem. Padlo rozhodnutí, že to dojedeme do Prahy. Improvizací proti původnímu plánu jsme ze Zálezlic vyrazili do Chlumína, Veliké Vsy, Předboje a pořád směr Praha. Přes Ďáblice a Ládví jsme sjeli k Vltavě a zakončili oficiální část.

   Celkem pohodových 82 km  s převýšením 589 m. Jednalo se o asi nejdelší výlet, který pro mě a Zdendu měl ještě dohru v cestě přes Prahu. V životě jsem neujel 100 km. Tentokrát jetě o malinko více. 

spolana---trasa.jpg

spolana---profil.gif

 

Náhledy fotografií ze složky 2011/09 - Spolana

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Gratulace k rekordnimu vzdalenosti vyletu

(Zdenek, 13. 9. 2011 10:55)

Jsem rad, ze jsem mohl byt u toho :-). Me to dalo doma krasnych 162km.

Re: Gratulace k rekordnimu vzdalenosti vyletu

(Zdeněk, 13. 9. 2011 21:36)

Příště je to na Tobě...:)