Jdi na obsah Jdi na menu
 


8.5. - Na Studený vrch

   Do Jinců nás dovezly ČD a po více než hodinové jízdě nás čekal hned první kulturní zážitek. V Jincích je totiž k vidění bývalá vysoká pec Barbora. Počáteční euforie rychle zmizela poté, co na nás z oploceného pozemku zuřivě štěkali psi. Je tam totiž útulek s cvičištěm. Tak jsme si ještě prohlédli zchátralou budovu zámku a vyrazili k vrcholům. Hned v Jincích nás čekalo strmé stoupání na Klínek.

   Na jeho vrcholu jsme se měli schovat do lesa a užívat klid. To nám však nebylo dopřáno, protože zrovna tento víkend zde probíhala soutěž automobilů. Po úzké lesní cestě vedla zpětná trasa soutěžáků a zároveň civílní objížďka. Takže místo klidu a pohody řev aut s děravými výfuky a mezi nimi civilisté spěchající na nákup. Přes Komorsko jsme po červené dojeli k rozcestí Pod Provazcem, kde konečně nastala divočina.

   Částečně jsme se rozdělili a odvážlivci jeli hřebenovku přes Kuchyňku, my pohodlnější pak vrstevnicí okolo. Sešli jsme se na sedle a už se blížil Studený vrch. Po většinu roku tu prý fouká a museli jsme tomuto tvrzení dát za pravdu. Ale rozhledna je zde velice hezká a dokonce má i občerstvení. Je odtud daleký výhled a pohledem na Karlštejn si jeden připadá těsně za Prahou. Vrátili jsme se na červenou a klesali k parkovišti. Tam se konala servisní zastávka. Radek píchnul a tak jsme měli čas posvačit.

   Po asfaltu jsme objeli klesání a pak stoupání Jelení Palouky. Znovu červená, trasa 8129 a stoupání na Stožec. Objeli jsme Brdo a vojenský prostor a vystoupali Na Soudný. Stále po červené jsme si nadjeli Mníšek pod Brdy a přijeli na Skalku. Barokní areál s krásným výhledem dolů na Mníšek. Dali jsme si párek a pokračovali, do Prahy to bylo ještě daleko. Nad Skalkou se odpojil Ríša a Dáda. Ostatní pokračovali po 8129 až do Černolic. Tady jsme konečně opustili červenou.

   Terénem jsme to vzali k Řitce a odtud přes Jíloviště k poslední dnešní atrakci, na Cukrák. Pohled na vysílač od jeho paty je opravdu impozantní. Cesta z Jíloviště je vcelku rychlá a pak čeká dlouhý sjezd do Lipenců. Přes golfové hřiště jsme to vzali do Radotína a podél Berounky až do Prahy. Rozpustili jsme se pod Barrandovským mostem.

   S délkou 72 km a převýšením 1144 m to byl asi nejnáročnější výlet na dlouhou dobu.

 2010_05_08---na-studeny-vrch---trasa.jpg

2010_05_08---na-studeny-vrch---profil.gif

 

Náhledy fotografií ze složky 2010/05 - Na Studený vrch

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář