Jdi na obsah Jdi na menu
 


3. - 6.7. - Prodloužený víkend, Orlické hory

   Pro letošní prodloužený víkend v červenci jsme zvolili lokalitu na úpatí Orlických hor. Výběr centrálního bodu vycházel z toho, abychom mohli podniknout výlety po hřebenech Orlických hor i po přilehlém rovinatějším okolí vodní nádrže Rozkoš. Nakonec padla volba na Peklo. Podle internetu slušné ubytování v naprosto liduprázdném údolí vzdáleném 5 km od Nového Města nad Metují. Zdání klame. Ačkoliv jsme přijeli v pátek až kolem půl deváté večerní, na zahrádce bylo velice živo. Ubytovali jsme se a pak se vydali na pozdní večeři. Obsluhu, kuchyň a celkem vše kolem Pekla hodnotíme velice kladně. Poslat tam Šéfa, byl by asi spokojen. Můžeme jenom doporučit!

   Celkem jsme zde podnikli 3 výlety na kole a cestou zpět do Prahy pak návštěvy památek. Našlapáno cca 150 km v krásné přírodě.

 

Příspěvky

5.7. - Druhá hřebenovka ke Kunštátské kapli

12. 7. 2010

Druhý hřebenový výlet začínal opět na Šerlichu. Prvotní směr byl tentokrát jižně ke Kunštátské kapli přes rozhlednu na Velké Deštné. Přes obec Deštnou jsme se poté vraceli zpět k Peklu.

 

4.7. - První hřebenovka Orlickými horami a rozhledna Dobrošov

11. 7. 2010

Druhý výlet jsem již plánoval tak, abychom se moc nenadřeli, pěkně se svezli a podívali se tam, kam se již možná nepodíváme. Při rozhodování, kdy navštívit Orlické hory, jsem kdysi tvrdil, že nám musí stačit prodloužený víkend. Pomohli jsme si cyklobusem na Šerlich a po projížďce nahoře jsme se hezky svezli do údolí.

 

3.7. - Rozhledna Rtyně v Podkrkonoší a Babiččino údolí

11. 7. 2010

Cílem prvního výletu bylo zdolání další rozhledny. Od základny odhadem 20 km vzdušnou čarou severně, návrat jsem pak naplánoval přes Babiččino údolí.