Jdi na obsah Jdi na menu
 


20.3. - Vítáme jaro

   Startovním bodem bylo město Roudnice nad Labem. Už cestou vlakem jsme si říkali, že je poněkud divné, že podél Labe oplachovali silnice. Hlavně když to bylo mimo vesnice. Při výstupu z vlaku se potvrdily naše obavy, pršelo. Zatím jenom jemně, spíš jako mrholení, ale moc se nám nechtělo. Ale šlo o první výlet a tak jsme to nechtěli vzdát. Zamířili jsme na náměstí v Roudnici a odtud na první zajímavý bod. Tím byla Kratochvílova rozhledna nad městem.

   Původně jsme odtud chtěli jet terénem po červené. Vzhledem k počasi jsme ale zvolili jízdu po hlavní silnici. Stoupání na Říp vedlo po zpevněné cestě, místy ale bylo naplavené bláto. Ti nejlepší z nás to vyjeli, slabší kusy si trochu potlačili. Nakonec, proč se zničit hned na počátku. Nahoře jsme řádně vymrzli a tak nám přišla vhod polévka a čaj. Ven se nám moc nechtělo. Sjezd dolů se odehrával podobně jako výjezd. Zdenda nám ukázal jízdu smykem oběma koly, Honza jak se jede přímo a Míra, jak vypálit nové kotouče.

   Pokračovali jsme přes Vražkov - Vodochody  do Velvar. Cestou začalo probleskovat sluníčko a hned to jelo lépe. Ve Velvarech jsme hledali oběd. Zalezli jsme do restauračky na náměstí, která vypadala zvenčí nejlépe. Uvnitř jsem vyfasoval pivo na záda a nic moc jídlo, příště půjdeme jinam. Po obědě jsme si našli zelenou značku a stoupali na rozhledové místo, Velkou Bučinu. Tam nás trochu překvapily zbytky sněhu. Ani ne tolik tím sněhem jako spíš spoustou vody, která odtud vytékala. Po překonání bariéry jsme se otočili zpět a kochali se rozhledem.

   Malinkou objížďkou jsme dorazili nad obec Lešany. Kde nic tu nic a najednou uprostřed pole reklamou profláknutý Anglický resort. No přiznávám, že nic odpornějšího jsem v životě neviděl. Barák na baráku, auto vedle auta a za domkem zahrádka 4 x 4 m. A všude daleko... Nechápu, kdo tam může bydlet. Radši jsme sklouzli do Kralup. Chtěli jsme se vyhnout krkolomnému úseku podél Vltavy a tak jsme zase stoupali. Po 0082 jsme minuli skládku a dojeli do Úholiček. Odtud je krásný sjezd zpět k Vltavě.

   Následně vede po břehu krásná asfaltka až k přívozu v Klecánkách. Po překonání řeky jsme již projeli klasickou trasy přes Tróju a zakončili na Palmovce. Na první výlet to dělalo 63 km a převýšení 792 m.

 2010_03_20---vitani-jara---trasa.jpg

2010_03_20---vitani-jara---profil.gif

 

Náhledy fotografií ze složky 2010/03 - Vítání jara

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář