Jdi na obsah Jdi na menu
 


18.4. - Přes Davli na Cukrák

   Zahájili jsme klasickým sjezdem přes Prokopské údolí. Přes Barrandovský most jsme přejeli na bruslařskou magistrálu a hledali odbočku směrem k Modřanské rokli. Jenom malý kousek od Vltavy a také hlavní Modřanské silnice se nachází úplná oáza klidu. Pozvolné stoupání podél Libušského potoka je zakončeno prudkým výjezdem na hráz vodní nádrže. Tady jsme opustili stezku A21 a přírodou se vydali k Cholupicím. Tam jsme si jízdu zpestřili zastávkou u koní.

   Další kousek cesty nás zavedl na most přes novou dálnici mezi D1 a D5. Staveniště žilo čilým ruchem a bylo vidět, že termíny se nejspíš stihnou. Projeli jsme Točnou a Dolní Břežany a zamířili do Libeře. Tady jsme se chtěli napojit na modrou a sjet podél potoka až do Davle. Cestou nás mělo čekat i několik brodů. Hned u toho prvního pod Zahořany jsme ale museli přehodnotit plán. Bylo po dešti a v potoce tekla spousta vody. Riziko namočení bylo velké a představa zimy od nohou dost děsivá. Sledovali jsme tedy pokus jednoho párečku, který brod asi 15 minut zdolával. Slečna po vyslechnutí, že jí čeká podobných 10 brodů, šla málem do mdlob. Tak jsme to vzdali a začali stoupat silnicí směrem k Jílovému. Na hlavní silnici jsme zahnuli s kopce a dorazili do Davle.

   Poobědvali jsme u Vltavy, ale za moc to nestálo. Ještě víc nás naštvalo, když jsme po pár stech metrech narazili na pěknou pizérii a pak i tzatziki restaurant. Vystoupali jsme do Hvozdnice a údolím kolem trati do Mníšku pod Brdy dorazili k penzionu Spálený Mlýn. Ten pro nás má osobní kouzlo a třeba o něm bude někdy řeč. Po přestávce na kafe a prohlídce jsme přes Klínec a Jíloviště zamířili pod vysílač Cukrák. Následoval sjezd do Lipenců a tradiční průjezd golfovým areálem.

   V Radotíně jsme se rozhodli, že vyzkoušíme jinou trasu než podél Berounky. Přejeli jsme koleje a po kostkách začali stoupat nad ústí nového tunelu dálniční spojky. Strašlivý kopec jsme nakonec zdolali v sedle, ale rychlostí nižší než okolní chodci. Z vrcholu jsme si prohlédli silniční estakádu mezi tunely. Uzavřenou silniční spojkou jsme objeli Lochkov a napojili se na červenou. Původně jsem si myslel, že bude možné dálnici přejet, ale nebylo. Takže zbytečná zajížďka a návrat přes Slivenec. Silnicí podél okruhu a pak přes Řeporyje jsme dorazili domů.

   Celkově z toho bylo 77 km a převýšení 1173 m.

 2010_04_18---davle-a-cukrak---trasa.jpg

2010_04_18---davle-a-cukrak---profil.gif

 

Náhledy fotografií ze složky 2010/04 - Přes Davli na Cukrák

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář