Jdi na obsah Jdi na menu
 


23.7. - Buškův Hamr

   Ráno bylo po dešti a tak bylo nutné upravit plány na silniční okruh. Po silnici od Nových Hradů jsme vyjeli k Žárskému rybníku. Velká plocha, čeřiče a špinavá voda. Nic moc zajímavého a tak jsme pokračovali. Nechtěli jsme po hlavní silnici a tak jsme začali cestu objíždět. Z názvů projetých obcí by bylo možné složit nějakou zajímavou slovní hříčku: Buková, Olešnice, Bukvice... No a pak už Trhové Sviny.

   Město jako takové jsme moc neviděli, protože zrovna trochu pršelo. Náměstí je útulné, ale na ostatní jsme neměli čas. Cílem byl Buškův Hamr. Jedná se o nádhernou památku hamernictví, dokonce funkční. Určitě stojí za návštěvu. Budete-li mít štěstí, nabídnou Vám zdejší specialitu Hamerskou klobásu. Opravdu výborná a z masa... Sami si je přímo v areálu udí.

   V rámci návštěvy Trhových Svinů jsme chtěli navštívit kostel U Svaté Trojice. Vede k němu cyklostezka, ale není moc pěkná. Lepší je objet to po silnici. Kostel samotný je pěkný, ale nebyl otevřen. Nejlepší pohled byl shora od lesa. Cestou zpět jsme projeli přes hřeben na druhou stranu do Rychnova u Nových Hradů. Odtud jsme už mysleli na návrat, protože mraky začaly hrozit ještě více.

    Cestu po hlavní silnici jsme si již vyzkoušeli, tak jsem zvolil okolní cestu přes Svébohy. Oklikou zpět na Humenici, Terčin vodopád a domů. Těsně před deštěm. Závěrem 40 km a 476 m nahoru.

 

2010_07_23---buskuv-hamr---trasa.jpg

2010_07_23---buskuv-hamr---profil.gif

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dotaz

(JanaH, 29. 10. 2010 21:23)

Dobrý den,

zaujala mě Vaše zkušenost s Novohradskými horami. Proto se na Vás obacím, zda by bylo možné poskytnout mi Váš e-mail pouze pro vyplnění anonymního dotazníku ohledně Novohradských hor? Děkuji

Re: Dotaz

(Zdeněk, 7. 4. 2011 20:41)

Zní to zajímavě. Zanechte kontakt. Já jej potom smažu.