Jdi na obsah Jdi na menu
 


21.7. - Odpočinek na koupališti v Horní Stropnici

   Odpočinkovou etapu jsme zahájili brutálním výstupem na náměstí v Nových Hradech. Věděli jsme do čeho jdeme, protože jsme ten trhák jeli dolů před dvěma dny. Prvním cílem se nám stal starý hrad. Určitě musíme návštěvu doporučit. Prohlídka stojí za to. Konečně jsme jednou měli pocit, že průvodkyně rozumí tomu, co říká a navíc byla schopná velice hezky zodpovědět i dotazy. Výklad byl zajímavý a proložený atraktivními poznámkami. Skvělé!

   Před hradem se pak nachází kovárna. Měli jsme štěstí, že zde zrovna probíhala předváděčka kovářského umění. Mladý svalnatý kovář - učeň nám ukázal, jak se kovaly hřebíky. Během práce nám vyprávěl o různých věcech, které se týkají řemesla. I toto místo stojí za návštěvu. Na náměstí jsme si prohlédli rezidenci a také kostel. Čas už pokročil a řekli jsme si, že bychom se mohli naobědvat. Na náměstí je celkem výběr, ale my měli docela smůlu. V těch opticky lepších restauracích bylo plno a nakonec jsme zapadli do Radniční. Nebyla to volba špatná, ale ani vynikající. Ceny byly nadsazeny kvalitě a obsluha nebyla zrovna uctivá. Zkuste něco jiného.

   Město jsme opustili po červené značce, která jde souběžně s páteřní trasou 34. Přes osadu Šejby jsme vystoupali skoro k Dobré Vodě. Před ní jsme v lese uhnuli ke kamenné pyramidě, odkud je výhled směrem k Horní Stropnici. Posvačili jsme a pokochali výhledem. Zbýval nám jenom kousek ke koupališti. Je vybudované teprve krátce a až zarostou okolní plochy trávou, bude to paráda. I tak jsme si užili krásnou vodu, spoustu puberťáků a také jednu exhibicionistku, která se vystavovala asi metr od vody, kde jí všichni viděli. Jenom já jsem si panorámata nemohl prohlédnout. Ve stavu bez brýlí byla moc daleko... No a když jsem brýle měl, už byla pryč.

   Cestu zpět jsme si zpestřili obhlídkou tvrze Cuknštejn. Je nepřístupná, ale opravují ji. Snad bude někdy přístupná i návštěvníkům. Zpět jsme se vrátili znovu Terčiným údolím kolem vodopádu. Jeli jsme dost brzy a tak byl vodopád v obležení.

   Tentokrát to byl jenom krátký výlet s délkou 23 km a převýšením 421 m. I tak to bylo dost, protože jsem vyrazil v sandálech a to se šlape blbě. Nehledě na to, že to nepřežily.

2010_07_20---koupaliste---trasa.jpg

2010_07_21---koupaliste---profil.gif

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář