Jdi na obsah Jdi na menu
 


17. - 24.7. - Dovolená, Novohradské hory

   Pro tento rok padla volba na dovolenou v Novohradských horách. Protože jsme nechtěli jenom dřinu v horách a nabízela se Třeboňská rovina, zvolili jsme ubytování na úpatí hor. Na internetu jsme hledali klidné ubytování s vlastní restaurací. Nakonec jsme vybrali penzion Hamr. Hned po příjezdu se nám prostředí zalíbilo. Nachází se v Tereziině údolí u Nových Hradů. To je zajímavé stavbami, přírodou a např. i umělým vodopádem.

   Z naší základny jsme postupně absolvovali 6 výletů na kole. Během nichž jsme našlapali přes 300 km. Můj původní plán byl "pouhých" 200 km. Cokoliv navíc bylo příjemným bonusem k letošnímu totalu.

   Celkově musíme Novohradské hory a jejich okolí velice příznivým dojmem. Hory jsou náročností podobné Šumavě, ale je zde mnohem méně lidí. No a když chybějí síly, je možné využít Třeboňské placky k odpočinkové jízdě.

 

Příspěvky

23.7. - Buškův Hamr

13. 8. 2010

   Závěrem jsme zvolili technickou exkurzi na Buškův Hamr. Podle předpovědi hrozil déšť a tak jsme chtěli jezdit spíš kolem penzionu. Celý týden jsem chtěl vidět vodní dominantu kraje, Žárský rybník. Vzali jsme to přes Trhové Sviny.

 

22.7. - Rakouskem podél Lužnice

11. 8. 2010

   Toto byl asi jeden z nejhezčích výletů. Rozhodli jsme se podívat k našim sousedům, abychom zjistili, jak to tam vypadá. Nutno poznamenat, že se nám to moc líbilo. Všude čisto, uklizeno, pěkné silnice... Prostě paráda a ostrý kontrast.

 

21.7. - Odpočinek na koupališti v Horní Stropnici

8. 8. 2010

   Krátký výlet za koupáním jsme si zpestřili prohlídkou Nových Hradů. Pak jsme zamířili na vyhlídku k Dobré Vodě a nakonec se osvěžili.

 

20.7. - Přes Kraví horu za pramenem Lužnice

6. 8. 2010

   Třetí den bývá kritický. Obvykle se z bezpečnostních důvodů ordinuje odpočinek. U nás to však obecně neplatí. Nastal kritický den, nejtěžší etapa. Dlouhá a náročná. Plán zbyl na mně, protože po včerejší zkušenosti zase Dáda hodila mapu mě.

 

19.7. - Třeboňsko

4. 8. 2010

   Druhý den byl pod taktovkou Dády. Po návratu z prvního výletu dostala důvěru a zodpovědnost za plán další jízdy. Zvolila odpočinkovou trasu Třeboňskými rovinami. Ona si odpočala, mě bolely nohy jako psa. Každý potřebujeme něco jiného.

 

18.7. - Na rozhlednu Slabošovka Slepičími horami

2. 8. 2010

   Nedělní projížďka měla být tak říkajíc na rozježděnou. Naplánoval jsem další rozhlednu do naší sbírky. Tentokrát to měla být Slabošovka u obce Besednice. Cestou jsme se dostali i do zakázaných prostor malé vodní elektrárny. Z profesioního hlediska zajímavá náhoda.